pic basicle programlanabilir timer kodları

Başlatan atomcu, 14 Aralık 2005, 16:29:53

atomcu

Ustadlar!Devremde 877 kullanarak keybortan sayıyı girmek istiyorum. Devrem o sayıya kadar saysın istiyorum ve bu sayımıda lcd ekranımda görmek istiyorum. Ayrıca siz buyuklerimden varsa bu devrenin pic basic kodları uzerine yardımları kodlar varsa tabi kodları rica ediyorum. Saygilar sevgiler

forsa1975

Bu konuda fiili bir girişimin oldumu ? Kod yazmadıysan devre şeması falan çizmiş olmalısın ona göre kod isteyeblirsin. Yada kodlamaya başladıysan takıldığın yerleri sorabilirsin. Ama anladığım kadarı ile sipariş veriyorsun.
Umarım anladığım gibi değildir.

atomcu

Siparis ne haddime ustad. Tabiki bu devre için cabalarım var .Elimde yine bu siteden buldugum bir devre var . Bunu proteusta cizdim. iste tek sorun pic basic te yazmaya cabaladıgım ve bi turlu basarılı olamadığım kodları.2 hafta surem kaldı proje teslimi icin. ve elimde semadan baska bi sey yok. yardımcı olursan sevinirim . semayı asagıda görebilirsin .teşekkürler herkese sevgiler saygılar

ete

@Atomcu,

Adına yakışır hareket etmiyorsun. Bir defa bu devreyi sen çizmedin ben çizip sana verdim. Çünki ilk defa şema istemiş idin. Şimdi oturmuş isis de ben çizdim diyorsun. Hatırla biraz.
Ayrıca böyle işler alıyorsunuz ve işin ucundan tutamıyacak haldesiniz. Sen şu anda bu şemaya bakarak işi yarılaman gerekir idi. Şimdi ben şemayı çizdim sana verdim, programıda yapıp verirsem bunun sana ne faydası olacak.
Belki sana faydası şu olacak işin görülecek. Ama millete bir faydası olmayacak.
Bu işle ilgili çabam var diyorsun nerede?. Hiç bir çaban yok. Varsa ortaya koy bakalım. Şayet varsa gerisini ben halledeceğim.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

atomcu

yardım edende sagolsun etmeyen de projemi bitirdim sağ salim. Ozellikle forzaya ilgisi icin teşekkür ederim

forsa1975

Atomcunun bahsettiği kodu ete hocanın çizdiği devreye göre hazırlamıştım. Bunu matrix keypad uygulaması yapmak için yaptım. Atomcuyada kodun hazır olduğunu ama çaba sarfetmesi gerektiğini  bildirdim .

Atomcu boş dursaydı kendisine kod göndermeyecektim. Birkaç aşamada kodlar gönderdi bana. Bu gün işi bitirdiğini öğrendim. Kendisini tebrik ediyorum.  "Armut piş ağzıma düş " yok. Armut ağacına tırmanıp, dalından alıp ateşi yakıp pişmesini bekleyip sonra yemek var. O zaman daha lezzetli .

http://rapidshare.de/files/9518495/sayici.rar.html

ground

Alıntı yapılan: "forsa1975"Atomcunun bahsettiği kodu ete hocanın çizdiği devreye göre hazırlamıştım. Bunu matrix keypad uygulaması yapmak için yaptım. Atomcuyada kodun hazır olduğunu ama çaba sarfetmesi gerektiğini  bildirdim .

Atomcu boş dursaydı kendisine kod göndermeyecektim. Birkaç aşamada kodlar gönderdi bana. Bu gün işi bitirdiğini öğrendim. Kendisini tebrik ediyorum.  "Armut piş ağzıma düş " yok. Armut ağacına tırmanıp, dalından alıp ateşi yakıp pişmesini bekleyip sonra yemek var. O zaman daha lezzetli .

http://rapidshare.de/files/9518495/sayici.rar.html

ETE Hocamıza katılıyoruz.. Ve bundan böyle kesinlikle hazır proje paylaşımı yapmayın arkadaşlar.. Burası emek paylaşımı değil bilgi paylaşım alanı..

Lüften öğrenmek isteyiniz..!!!!!!!!!!!!!!

Kimse darılmasın gücenmesin ama,  genelde bu şekilde istekleri lise öğrencileri yada üniv. öğrencileri istiyor.. Fakat kendilerine çok büyük kötülük yaptıklarının farkında değiller..

Fakat istenilse dahi biz bu yanlışa düşmeyelim , hazır proje olarak vermeyelim..

" Bilgi paylaştıkça artar "  Proje değil..

İyi Çalışmalar..
⌒╮'╭⌒╮⌒╮.
╱◥██◣                  
| 田︱田田|              
╬╬╬╬╬╬╬╬╬

Picproje - Sözde değil özde paylaşım..