gsm bozucu hakkında

Başlatan stlg, 26 Mayıs 2006, 00:15:48

stlg

Sevgili Arkadaslar
İstanbuldaki bazı camilerde bu tur bir cihaz varmış kişiler cep telefonlarını acık unutsalar dahi aranamıyorlarmış bu tur bir cihaz bilen varmı ,hangi firmadan temin edebiliriz yardımlarınızı bekliyorum
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

timpati

aşağıdaki adreste buldum, işine yarar mı bilemem, bi bak bakalım

http://www.focusturk.com/casusdinleme.htm
why mr. anderson, why ?

OG

İlgili bandın (900-1800-1900MHz) cep tarafının alış frekanslarında yeterince güçlü parazit frekans üretince size yakın olan gsm cihazların alıcıları bu frekans ile boğuluyor. Baz istasyondan gelecek frekanslara karşı sağırlaşıyor. Bu sebeple cihaz hiçbir çağrı alamıyor.

Çok yakında bir baz istasyon varsa işe yaramayabilir.

İsmi bazen jammer diye gecer bazen de biraz amiyanedir (gsm killer, gsm fucker)
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

Klein

Geçtiğimiz günlerde birileri bu cihazdan imal etmemizi istediler. Ancak biraz araştırma sonucunda Telekomünikasyon kurumunun 900 bandının üzerindeki bandları bu şekilde taramaya izin vermediğini öğrendik. eğer kullanmayı , veya imal etmeyi düşünenler varsa , için TK boyutunu iyi araştırın. Yada bu konuda bilgili arkadaşlar bilgilerini paylaşırsa , hep birlikte öğrenelim.

bigbey

50 mw tan büyük olmamak kaydıyle RF kullanmak yasal bir sorun teşkil etmez.
TA6R

OG

Alıntı yapılan: "bigbey"50 mw tan büyük olmamak kaydıyle RF kullanmak yasal bir sorun teşkil etmez.
Böyle bir şey yok.

Çalışma frekansları gereken güç sınırları içinde nerelerde ve nasıl, kimlerce kullanılacağı kanun ve yönetmeliklerce tayin edilir.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

bigbey

TA6R