telefonla cihaz kontrolü

Başlatan burakcal57, 06 Haziran 2006, 12:41:53

burakcal57

[font=] [/font] arkadaşlar herkese merhaba.telefonla cihaz kontrolü yapmak istiyorum vebunu hazır alıp değil de telefon protokolünü anlayıp kendim tasarlayıp bşlerek yapmak istiyorum.bunun için yardımınıza ihtiyacım var.pice telin çaldığını nasıl algılatabilrim yani bir süre sonra açmasını sağlamak açısından.ş,imdiden teşekkürler

e3

Bu konuda çok malumatım yok.Ancak daha önce ben hazır devreler bulmuştum bu konuyla ilgili.Sanırım ilk önce DTMF konusunu bilmen gerekiyor.Çalışma prensibi telefona gelen sinyalin algılanması diye biliyorum.Yanlış biliyor olabilir.Bu yüzden Google'da aramanı tavsiye ederim.
Benim gördüğüm devrede telefon sinyali bir 1/1 trafodan geçiriliyodu.Daha sonra piyasalarda bulabileceğin DTMF entegresi ile sinyal çözülüyordu.Pic'e bunu okutup kodları yazman kalıyor.İşte telefon arandı, 5 sn çaldı.Pic harekete geçti.Daha sonra karşıdaki 1 tuşuna bastı Pic'de çıkış vererek bunu bir de kontrol devresi ile işleyerek örneğin kombiyi açıyor.Temeli bu.Biraz araştır.Kolay gelsin.İyi günler. 8)
.eem.

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.