UDEA RF el vericileri ile cihaz kontrolü

Başlatan ibrsel, 14 Haziran 2006, 23:42:15

ibrsel

Merhaba arkadaslar.. Elimde UDEA firmasına ait 2 ve 4 butonlu RF el kumandaları ve bunlara ait 2 role çıkıslı bir adet alıcı kart var..Kumandalar ve alıcı kart normal çalışmakta..Fakat ben kendi yaptığım ASK 433 MHz lik alıcı ile kumandalardan gelen sinyali okutmak ve herhangi bir iş yaptırmak istiyorum..

Elimde bulunan 433 MHz lik alıcı ve vericiler ile daha önce birçok devre yaptım ve açık alanda 100-150 metre mesafe içerisinde herhangi bir veya birden fazla cihazı rahatlıkla kontrol edebiliyorum. Ama El vericisi düzgün olsun diye hazır RF vericiler aldım  (UDEA firmasından). Bunlar ile kendi yaptığım RF alıcı kartı nasıl kontrol edebilirim...Yardımcı olabilirseniz sevinirim..herkese şimdiden çok teşekkürler...

PT 2262 ve PT 2272 entegrelerini kullanarak board üzerine kurduğum devrede RF üzerinden bilgi alış verişi yapabiliyorum.Fakat UDEA nın el vericileri ile  board da kurduğum PT 2272 li devreyi kontrol edemiyorum.(adresleme uçları aynı konumda).Ayrıca kendi yaptığım LCD li RF alıcı devresinde gelen seri bilgiyi kontrol etmek istediğimde her butona bastığımda farklı bir kod yakalıyorum..Programı Pic Basic ile yazıyorum..yardımcı olabilirseniz sevinirim..

include "modedefs.bas"
@ DEVICE pic16F628A, mclr_off,lvp_off,wdt_off,pwrt_off

DEFINE LCD_DREG PORTB
DEFINE LCD_DBIT 4
DEFINE LCD_RSREG PORTB
DEFINE LCD_RSBIT 1
DEFINE LCD_EREG PORTB
DEFINE LCD_EBIT 0
DEFINE LCD_BITS 4
DEFINE LCD_LINES 2

a var byte
pause 1000  '' LCD nin hazır hale gelebilmesi için
LCDOUT $FE,1 '' lcd sil

main:
   serin portb.7,T300,a
   lcdout $fe,1,a
   pause 5
goto main

bu programı kullandığımda havadan gelen rastgele RF sinyalleri okuyor. Udea nın el vericisindeki herhangi  bir butona bastığımda tek bir kod yakalıyor ve ;LCD de sabit yazıyor. Fakat aynı butona tekrar bastığımda farklı bir kod yakalıyorum..Baud hızını 2400,1200 gibi değişik şekillerde denedim sonuç aynı..

ise

pt2262 -72  entegreleri ile yapabilsin  pdf içerisinde şemaları mevcuttur.