Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Pc den Motor Kontrol

Başlatan NamTech, 16 Temmuz 2006, 00:20:19

NamTech

Arkadaşlar ben 1 pc'den 3 adet motor kullanmak istiyorum. Aklıma micromaster tarzı cihazlardan başka birşey gelmedi. Bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. Motorları redüktörle kullanacağım yalnız motor tipine karar verilmiş değil.Motorlar hem ileri hemde geri kullanılabilmeli,hız kontrol edilebilmeli, ileri veya geri yaptığı devir pcye bildirilmeli. Dışardan (pc'den) belirleyeceğim bir proğrama bağlı olarak çalışmalı. Birkaç firmaya mail attım fakat doğru dürüst cevap alamadım.
Bu konuda bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.
Kim Ne Derse Desin Alelade Birisi.

Analyzer

Selam,

Kullanacağın motorları tam olarak belirtirsen seviniriz. AC motor kullanacaksın anladığım kadarı ile. Eğer otomasyon yapacaksan tavsiyem, PLC ile yapmandır. PLC'ye hız kontrol ünitesi ekleyebilirsin. Redüktöre de encoder ekleyerek konum alabilirsin.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

NamTech

Alıntı yapılan: "Analyzer"Selam,

Kullanacağın motorları tam olarak belirtirsen seviniriz. AC motor kullanacaksın anladığım kadarı ile. Eğer otomasyon yapacaksan tavsiyem, PLC ile yapmandır. PLC'ye hız kontrol ünitesi ekleyebilirsin. Redüktöre de encoder ekleyerek konum alabilirsin.

Analyzer

Ben şu an KKTC'de olduğum için imkanlarım çok ama çok kısıtlı. 1 direnç bile bulmak için km'lerce yol gitmem gerekiyor. Motor olarakta su pompalarından başka bir şans göremedim ortalıkta. Kullanacağım Motor dc ac fırçalı veya 3 fazlı bu önemli değil benim için. Plc yerine Pc kullanılacak. Çünki ekranlar ve farklı kontrollerde olacak. Benim asıl aradığım Micromaster tipi sürücüleri (3 adet) 1 Pcden nasıl kontrol edebilirim. Bu konu hakkında detaylı bilgi. Kullanacağım ekipmanlar nelerdir.

stlg

Bilgisayar icindeki slotlara takılan uzerinde dijital ve a/d .d/a girişleri bulunan kartlardan temin etmelisiniz ve bir program aracılıgı ilede sisteminizi gercekleştirmelisiniz
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

NamTech

Alıntı yapılan: "stlg"Bilgisayar icindeki slotlara takılan uzerinde dijital ve a/d .d/a girişleri bulunan kartlardan temin etmelisiniz ve bir program aracılıgı ilede sisteminizi gercekleştirmelisiniz

Arkadaşlar bunun farkındayım. Bana hangi kartı veya kartları tavsiye edersiniz, nereden temin edebilirim, fiyatları ve dışardan kontrolleri hakkında bilgilere ihtiyacım var.

EES

www.fastltd.net

DELTA ürünlerinin türkiye temsilcisi.Biz UŞAK bayiliğini yapmaktayız.

DELTA ürünlerini tavsiye ederim,
Ayrıca PC den kontrol etmek diğer markalara göre çok çok basit,,

1 Pc'nin SERI PORT undan istedeğin kadar sürücüyü kontrol edebilirsin sadece RS232-RS485 adaptor bulman yeterli.Bunuda aynı firmadan temin edebilirsin.
Diğer markalarla fiyatlarını ve performanısını karşılaştırısan farkı göreceksin.

z

Motorları sadece ileri geri çevirecekseniz, motor sürücüler de sadece on-off tipi kontrol sinyalleri ile çalışıyorsa karta ihtiyacınız yok, paralel portdan gerekli kontrol sinyallerini çıkartabilirsiniz.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

NamTech

Alıntı yapılan: "EES"www.fastltd.net

DELTA ürünlerinin türkiye temsilcisi.Biz UŞAK bayiliğini yapmaktayız.

DELTA ürünlerini tavsiye ederim,
Ayrıca PC den kontrol etmek diğer markalara göre çok çok basit,,

1 Pc'nin SERI PORT undan istedeğin kadar sürücüyü kontrol edebilirsin sadece RS232-RS485 adaptor bulman yeterli.Bunuda aynı firmadan temin edebilirsin.
Diğer markalarla fiyatlarını ve performanısını karşılaştırısan farkı göreceksin.

Kardeş Teşekkürler aradığım zaten bu tarz mantıklı bir yardımdır.