Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

Gcd & Lcm Hakkında...

Başlatan compeng22, 30 Temmuz 2006, 13:20:19

compeng22

arkadaslar lütfen yardımcı olun bu soruları cvplamam lasım ama yapamadım ve yrn sabah teslim etmem gerekiyo bilen varsa lütfen yardım etsin...

Give a macro(say gcdff ) that will calculate greatest common divisor(gcd)  of two file register contents and write the result to the working register. Please give the flowchart also.

Give a macro(say lcmff ) that will calculate least common multiplier(lcm)  of two file register contents and write the result to the working register. Please give the flowchart also.
      ( Note: the result may exceed  8-bit. Please dont mind  ! )

Mod Notu : Konu Başlığı Düzenlendi.Lütfen İsteğimizi Daha İyi Anlatan Başlıklar Kullanalım!

picusta

1) öncelikle foruma hosgeldin

2) Açtigin konunun içerigi ile ilgili bir baslik koysaydin daha sempatik görünebilirdin ve yardim eden daha çabuk çikardi. Moderatörler seni uyarir.

3) Soruyu türkçeye çevirip yazabilirdin. Böylece en azindan soruyu anladigini anlardik.

Sorunun cevabina gelince:
Elimde hazir ASM makrosu yok. internette arastirisan bulabilirsin. veya burda yaptigin gibi birilerine sorarsin.

ikinci seçenek kendin kodu yazacaksin. Bunun için önce algoritmayi bulacaksin, grafik bi sekilde ifade edeceksin sonra kodu yazacaksin. bu kadar basit.

Veli B.

Neden yarın sabah?
bu akşam mı verildi ödev?
Bu zamana kadar nerede idin?
Neden Türkçen bu kadar berbat?
Klavyen mi arızalı?
Ödevi veren senden ne istemiş anladın mı?
Matematikte OBEB ve OKEK konularını öğrenmiş miydin?
Hazır yazılmış macro mu istiyorsun, yazabilmek için yardım mı?
Nerelere baktın, hangi kaynakları inceledin?
.
.
.
.
vs vs...

murbay

Arkadaşlar karşınızsa panik olmuş bir öğrenci var :) biraz yavaş

Compeng22 arkadaşım,
öncelikle sorununu daha düzgün olarak maddeler halinde yazarsan kısa sürede bir yanıt alırsın.
Lütfen yılma...
Açıklayıcı olun, gizemli yazmak maharet değildir...