bilgisayardan kontrol

Başlatan savas1980, 03 Ağustos 2006, 18:27:21

savas1980

selam arkadaslar ben bir alarm devresi yaptım 16 f628a kullanarak Port A giriş PortB ler cıkıs. Amacım su bilgisayarda alt alta 5 adet isim girmek. Mesela oda1,oda2....oda5 ve bunlarun karsısında ok yazcak birinda alarm caldıgı zaman onn karsısında alarm yazıcak ve bilgisayardan buzzerı susturcam. Hiç boyle bişey denemedim daha once. Bunu nasıl yapabilecegim hakkında bilgisi olan varsa ve paylasırsa cok mesut ve bahtiyar olacağım. Herkese şimdiden teşekkürler. ( pic programlamada daha yeni oldugum icin biraz acıklamalı olursa sevinirim)

piedos

Kişisel önerim öncelikle  Türkçe'yi daha güzel kullanman yönünde.

Teşekkürler
Einstein: "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."

Veli B.

Öncelikle bir kaç  konuya açıklık getirmelisin.
İstediğin yardım,PC tarafı için mi?
Eğer PC için ise hangi dilde yazabilirsin?
Sen yazmayıp ta birisinin senin adına mı yazmasını istiyorsun?
PIC tarafı için ise takıldığın yer neresi.Alarm kısmını zaten yaptığını belirtmişsin.
PC ile haberleşme konusunda mı sıkıntın? (eğer böyle ise bordumuzda ziyadesi ile örnek ve tartışma mevcut, sadece arama yapmalısın)

Bu arada becerin için tebrik ederim yeni başlayan biri için birhayli hızlı ve zor bir proje yapmışsın.

savas1980

Alıntı yapılan: "piedos"Kişisel önerim öncelikle  Türkçe'yi daha güzel kullanman yönünde.

Teşekkürler
@piedos
1) Ben ilk defa mesaj yollamıyorum bu foruma ve sonderece iyi Türkçe kullandığıma inanıyorum.
2) Günlük yaşantımın yoğunluğundan dinlenmeye pek zaman ayıramıyorum kendime zaman ayırdığımda ise PBP ve elektronikle uğraşmayı tercih ediyorum.Tabiki insanlar herzaman istediklerini düzgün anlatamaya bilir buda onlardan biri ama budenli bir mesaj hiç yakışmadı haberin olsun......

Pic kısmını ben halledebilirm büyük ihtimalle ama bilgisayar tarafını yapabileceğimi zannetmiyorum giriş seviyesinde ASM ve C biliyorum. Eger buna benzer bir projeniz varsa ve paylaşırsanız sevinirim.

OG

savas1980

Haklı eleştiriye alınma, senin için nimettir. Arkadaş doğru söylemiş.

Yazdığından birşeyler anlamak gerçekten zor. Bu durum zaman zaman bende de olur. Yazdığımı kendim bile anlayamam. Üstelik çevremdeki insanlar benim anlatımımı çok beğendikleri halde zaman zaman bu durum yaşanıyor. Belki yorgunluktan oluyordur bilmiyorum. Her neyse. Önemli olan doğru söz, doğru eleştiri bir nimettir. Biz burada bir aile gibiyiz. Alınganlık yapmadan doğru sözlere değer vermek kârımızdandır.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.