MMC Kopyalama

Başlatan nazima, 19 Eylül 2006, 14:07:10

nazima

Merhaba konuyu doğru yeremi açtım emin değilim ama MMC kartlarla ilgili bir sorum olacak elimde kopyalamam gereken 64 MB MMC kart var ama üzerindeki dosyolama şeklini bilmiyorum (fat 32 veya Fat 16 değil)özel bir cihazda harddisk gibi kullanılıyor.

Bu mmc 'yi birebir başka bir mmcye kopyalamam gerekiyor. bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlardan bilgi bekliyorum

şimdiden teşekkürler.
Cevabın bir parçası değilsen,sorunun bir parçasısın demektir..  Rafi Eitan

Macera

WinHex programı var .(Tabii ful versiyonunu bulacaksın)
Orda Tools...Disk Tools....Clone Disk  komutu ile yapabilirsin.
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

nazima

Bu program  MMC üzerindeki dosyalama yapısına bakıyormu yoksa ghost'da olduğu gibi byte to byte mı yazıyor.
Cevabın bir parçası değilsen,sorunun bir parçasısın demektir..  Rafi Eitan

zafzaf82

MMC ve SD kartları okumak için usb ye bağlanan özel kartlar okuyucular var. Onlarla bu işlemi gerçekleştriebilirsin.
Mikroişlemci bi araçtır, amaç değil.....

otm

merhaba
Daha önce ben denemelerde bulundum.ancak özel bir dosya sistemi kullanan bellekleri okumak zor.Ancak byte byte tarayıp aktaran bir yazılım gerekiyor.Nand flash kullanan belleklerde ise durum çok daha vahim.zira bad sektor yada ayrılmış sektorlerin okuma yazma işlemlerine karar veren algoritmayı bilmeniz gerekiyor.Standart iki algoritmadan birisini kullanıyorsa (skip yada reserve)iş çok kolay uygun bir okuyucu işi halleder.yoksa imkansıza yakın.

birkan

Alıntı yapılan: "Macera"WinHex programı var .(Tabii ful versiyonunu bulacaksın)
Orda Tools...Disk Tools....Clone Disk  komutu ile yapabilirsin.

Arkadaş anlatmış işte nasıl olacağını. Winhex