Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Pic ile melody

Başlatan ibrsel, 05 Ekim 2006, 22:26:17

ibrsel

Merhaba arkadaşlar;
Pic ile melody çaldırmak için bazı müziklerin notalarını uzun zaman önce buldum,ve bunlar sorunsuz çalışıyor.(10 Wattlık anfi ile)
Değişik melody notalarını dönüştürmek için Nokia cep telefonları için satılan melody kitapçığını satın alıp kodları Pic Basic Pro da dönüştürdüm.Fakat bu dönüşüm sonucunda melody çok kötü çıkıyor,gerçi kitapçıktaki notaları nokia telefona yükleyince ondada pek düzgün çalmıyor..
Aşağıdaki melody lerin Pic Basic için ayarlanmış dönüşüleri elimde var ve çalışıyor.Acaba bu melody lerin haricinde elinizde başka çalışan melody ler varmı..Paylaşırsanız sevinirim..Eğer isteyen olursa elimdeki kodlarıda verebilirim..
Herkese iyi çalışmalar..

Onuncu	:10 yıl marşı
Fener		:Fenerbahçe marşı
Hababam	:hababam sınıfı
Tutuklu	:sezen aksu (tutuklu)
on2devadam	:12 dev adam
Askinmapu	:haluk levent (aşkın mahpushane)
Adasahille	:ada sahilleri
Aglamadegm	:ağlama değmez hayat
Agorameyha	:agora meyhanesi
Agridagief	:ağrı dağı efsanesi
Ahbuhay	:ah bu hayat çekilmez
Aradinmi	:hülya Avşar (aradınmı)
Artiksevm	:artık sevmeyeceğim
Asivemavi	:onur akın (asi ve mavi)
Askinkanun	:muazzez Ersoy (aşkın kanunu)
Atesboceg	:Gülben ergen (ateş böceği)

stlg

Sevgili ibrsel

Pic ile ses frekans katının baglantılarını nasıl gercekleştirdin ,bir port pinini cıkıs yapıp bir kondansator uzerindenmi cıkıs yaptın ,bizimle
paylaşabilirmisin kolay gelisn
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

ibrsel

Sevgili @stlg hocam;
Pic in herhangi bir digital giriş-çıkış ucunu sound çıkışı olarak ayarlayıp direkt ses frekans devreme bağlamıştım.(TDA 2003 ile yaptığım 10 W anfi ye)..Bu şekilde ses biraz parazitli çıkıyordu..Daha sonra Pic in çıkış pini ile anfinin giriş ucu arasına 10K lık seri bir direnç attım,ve şaseleri birleştirdim..Ses sorunsuz ve gayet güzel çıkıyor..Kondansatörü hiç denemedim,çünkü sistem gayet güzel çalışıyor.

rree

Müzikte En önemli bence vuruş sonra nota  ve oktav.Davulda tek nota vardır. Davulun hangi müziği çaldığını anlaşılır. Vuruş olmadan notalar
doğru olsa çalınan müzik anlaşılmaz.Vuruşlar 1/1 , 1/2 , 1/4 , 1/8 , 1/16
Bunlara karşılık gelen ifade.Nota do ,re ....si  notalara karşılık gelen ifade.
Oktav 4. oktav  3.oktav ... karşılık gelen ifadeler. belirlendikten sonra
kolayca çevrilebilir.

İlgilenen arkadaşlara bir sorum.  Pic i  midi dosyalarını çaldıracak bir program yazılabilirmi?

ibrsel

Bir ara arkadaşım pic ile Polifonik Melodi çaldırmak için uğraştı,fakat tam bir sonuç alamadık..Monofonik Melodiler için Pic Basic te notaların dönüşüm tablosu aşağıda..Her melody için tam dönüşüm yapamadım.(Nokia cep telefonları için satılan melody kitapçığından).Ama bazı melody ler oldukça güzel çalıyor..Midiler için sonuç ne olur,denemek lazım..

Alıntı Yap
DEFINE OSC 4  '20
P  con 0
P1 con 0
P2 con 0
P3 con 0

C0  con 60 'DO
CX0 con 61
D0  con 62 'RE
DX0 con 63
E0  con 64 'MI
F0  con 65 'FA