LPC21xx ve Proteus

Başlatan CoşkuN, 06 Ekim 2006, 20:16:43

CoşkuN

Arkadaşlar Keil'deki lpc2100 örnek programlarını proteusta çalıştırabilmek için gereken minimum şartlar ne? Orda programı derleyip ELF dosyasını işlemcide çalıştırmaya çalışacağım zaman şöyle bir hata veriyor Proteus:

"[U1_ARMCORE] Loading ARM ELF file '..\..\..\Keil\ARM\Examples\Blinky\Obj\Blinky.ELF'.
[U1_ARMCORE] [ELF] No ".debug_line" section, cannot associate addresses to source lines
[U1_ARMCORE] [ELF] ERROR: Entry with reference '44' not found.
[U1_ARMCORE] [ELF] ERROR: DWARF file corrupt or loader error at location 4649
ERROR: [U1_ARMCORE] Failed to load ELF file '..\..\..\Keil\ARM\Examples\Blinky\Obj\Blinky.ELF'
ERROR: [U1_ARMCORE] ELF load failure."

Burak B

Selam;

Keilde derleme seçeneklerinde "Create HEX File" ı işaretle ve oluşan HEX dosyayı proteusda kullan o zaman çalışacaktır. NEdense Proteus Keilin oluşturduğu ELF dosyalara kıllık yapıyor.

Saygılarımla.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

CoşkuN

HEX dosyası oluşturup doğru gerilimleri bağlayınca similasyon çalıştı.Ancak şimdi de hiç hareket yok çıkışlarda.Bir yerde bir eksik daha yapıyorum ama ne? :roll:

mustela

http://showfile.file.sc/21641/c3nLEApb/deneme1.htm  
burada basit bir örnek yaptım bende çalıştı  
şemadaki ilk butona basarak ileri sayıcı devresi

Analyzer

Alıntı yapılan: "CoşkuN"Arkadaşlar Keil'deki lpc2100 örnek programlarını proteusta çalıştırabilmek için gereken minimum şartlar ne? Orda programı derleyip ELF dosyasını işlemcide çalıştırmaya çalışacağım zaman şöyle bir hata veriyor Proteus:

"[U1_ARMCORE] Loading ARM ELF file '..\..\..\Keil\ARM\Examples\Blinky\Obj\Blinky.ELF'.
[U1_ARMCORE] [ELF] No ".debug_line" section, cannot associate addresses to source lines
[U1_ARMCORE] [ELF] ERROR: Entry with reference '44' not found.
[U1_ARMCORE] [ELF] ERROR: DWARF file corrupt or loader error at location 4649
ERROR: [U1_ARMCORE] Failed to load ELF file '..\..\..\Keil\ARM\Examples\Blinky\Obj\Blinky.ELF'
ERROR: [U1_ARMCORE] ELF load failure."

Blinky örneğindeki timer.h olayı bozuyor. // ile commentleyin. Ardından bağlı olduğu fonksiyonları da iptal edin, devre çalışıyor.

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

Ruges

CrossStudio kullanıyorum ve isis da lpc21xx e hex file'ı yüklüyorum. program hata vermiyor ama işlemci pinlerinde herhangi bir değişiklik yok.

aykuto

Alıntı YapCrossStudio kullanıyorum ve isis da lpc21xx e hex file'ı yüklüyorum. program hata vermiyor ama işlemci pinlerinde herhangi bir değişiklik yok.

CrossStudio'da Project->Properties ekranında Preprocessor sayfasındaki 'Preprocessor Definitions' kısmına STARTUP_FROM_RESET yazıp programı tekrar derleyin. Bu şekilde çalışması lazım.

Ruges

söylediğini denedim ama hala bir değişiklik yok.
cevabın için teşeekürler.

AdreNaline

Merhaba arkadaşlar.Aynı sorunu bende yaşıyorum.Sürümler proteus 7.4sp3,keil uvision4.02. Keilin blinky örneğini hex dosyası oluşturacak şekilde derledim ama bende de çalışmadı proteusta.Ayrıca kodda "timer.h" diye bi dosya göremedim."Blinky.c" ile "startup.s" dosyaları var.Hex i proteusa yüklediğimde çıkışlarda değişiklik olmuyor