PBP ustaları bir baksın...

Başlatan sahinler64, 20 Ekim 2006, 23:57:20

sahinler64

slm uzun zamandır php ile çalısıyarum ve gayet memnunum benim bilgime ve bana en uydun derleyici olarak pbp246 ve mcs2300 ikilisini birlikte kullanıyorum.şimdiye kadar bir problem yasamadım ama nedenini bilmediğim bir hata yüzünden derleme yapamıyorum.hatayı asağıdaki resimle anlatmak istedim.umarım yardımcı olursunuz.
hatırlatmak isterim:php247 ve 246 vede 245 3 ünüde denedim ve sorun devam ediyor..pc yi formatladım 1 hafta ya kullandım yada kullanmadım bu sorun çıktı karsıma.yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
saygılarımla....

kusura bakmayın resimi foruma upload edemedim artık linke tıklayıp bakıverin size zahmet.kusurumada bakmayın...

Mode Notu : "PHP" olarak hatalı yazmışsınız PBP olarak düzeltiyorum. İkisi farklı kavramlar
SAYGILARIMLA...

mavi

16f876 nın desteklemediği bir kodu kullanıyorsun diyor....

mesela serin ile hserin gibi yani f84 le çalışırken adc komutu yazmak gibi...

serin 16f84 te kullanırsın hserin 628 de çalışır. hatta 628 de iki kodda çalışır ama hserin kod sayısını azaltır..
Telecommander Monster Of Network

engin_

Öncelikle php değil pbp olacak. Az bucuk PHP hemde PBP kullanmışlığım var. Bu resimden sana söyleyebileceğim tek şey hata veren satırları kontrol etmen. Eğer bir yazım hatası yada yanlış kullanım yapmamışsan derleyiciye kabahat bulabilirsin.

sahinler64

tamam dostlar hallettim.sağol un.
nasıl hallettiğime gelince:
kurcalarken oldu
VİEV / COMPİLE AND PROGRAM OPTİONS segmesinde assembler diye bir segme var.onu tıkladım ve USE MPASM kutucuğu işaretliymiş.o işareti kaldırdım ve bizim derleyici derlemeye başladı.yazım hataları için özür diliyorum düzenlemeler içinde teşekkür ediyorum.saygılarımla...
SAYGILARIMLA...