Kesmeler hakkında sorum var?

Başlatan 90alper90, 21 Ekim 2006, 15:58:59

90alper90

Bildiğim kadarıyla seri iletişim kesmesi de var.Şimdi ben hserın kalıplarıyle 16f877 kulanıyorum.PIC kendi döngüsünü sürdürüken belirlediğim bir bilgi seri iletişimle gelince kesme yapsın istiyorum.Bu nasıl olur?

Subzero

seri porttan gelen bir interrupt pinin, PICin bir External Interrupt pinine bağlı olacak.
O pindeki değişiklik programda interrupt yaratacak ve
program interrupt vektöre dallanacak.
Interrupt vector altında yazdığın program bloğu işlenecek böylelikle.
Sonra ana program kaldığı yerden devam edecek.
Gerekli interrupt ayarlarını PICin datasheetinden bulabilirsin.

90alper90

Örnek var mı acaba   :?:  datasheetten bulabileceğimi pek zannetmiyorum.

Subzero

Sanmakla olmaz bu işler :)
Kesin var datasheette, bende örnek yok ama forumda belki vardır.
Zaten çok zor değil merak etme, ama datasheetten okumadan yapamazsın tam olarak.

OG

Alıntı yapılan: "90alper90"Örnek var mı acaba   :?:  datasheetten bulabileceğimi pek zannetmiyorum.

Alıntı Yapwww.eeforum.com.tr.tc
www.eelektronik.com.tr.tc

ASM ve PBP dersleri,Güncel elektronik yazılımları,Devre Paylaşımı... Daha ne olsun ki?
Burada yokmu?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

90alper90

Olsa sormazdım di mi? Oradaki dersleri de kendim yazıyorum, o kadar bilgim olsa yazrdım.Dalga geçermiş gibi  "burada yok mu?" diye sormanın da bir anlamı yok.Sordum soruya cevabınız varsa verin yoksa konuyu kirletmeyin  :!:

Göktuğ

Alıntı yapılan: "90alper90"Olsa sormazdım di mi? Oradaki dersleri de kendim yazıyorum, o kadar bilgim olsa yazrdım.Dalga geçermiş gibi  "burada yok mu?" diye sormanın da bir anlamı yok.Sordum soruya cevabınız varsa verin yoksa konuyu kirletmeyin  :!:

Mod olarak....
Siz konusma tarzınıza dikkat ediniz. Ve profilinzdeki gerekli degişiklikleri yapınız. Sitenizin linkinin olması dısında altında yazanlar artniyete girmektedir.
Profilinizdeki "Web sitesi" alanına sitenizin linkini ekleyebilirsiniz.Bu picprojenin hoşgörüsünü yansıtmaktadır. Zira buna musade etmeyen bir sürü site bulunmakta.
Diger reklam yazılarınızı imzanızdan kaldırmak zorundasınız.Sizi temenni ediyorum bu tip seylerle sitenize uye toplayamazsınız.
Kolay gelsin.

OG

90alper90

Dalga geçmedim, Mod kimliğim ile dikkatini çektim, sözdeki inceliği anlayamayarak kirlilik uyarısı yapmışsın ve şimdi kirlenmiş ortalık.

Fazlasına gerek yok, diğer Mod Arkadaşımız goktug1217 gerekeni söylemiş. Uyarıyı dikkate alıp gerekli düzenlemeyi yap.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.