dosyalama ve şemalama

Başlatan p_rof, 14 Kasım 2006, 02:24:02

p_rof

sitemizde bilmiyorum yapabilirmiyiz elektronik üzerine ait gönderilmiş ve uygulanmış devrelerin sitede kendi bölümlerine dosyalama ve arşivleme yapabilirmiyiz.böyle bir imkanımız varmı veye nasıl yapabiliriz.fikirleri olanlar paylaşırsa sevinirim.saygılarımla
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

p_rof

site yöneticilerinden bu konuda yardım veya açıklama isteyebilirmiyim.mesela ben ses frekansı bölmüne(sadece ses ve amfilikasyon mixerler ton kontroller gönderenin,şahısların izniyle klasörlesem) dosya arşivleme yapsam sakıncası varmı?bunun için nasıl bir yol izleye bilirim.saygılarımla
:roll:

Veli B.

2 mesajınızı da okumuş olmama rağmen, ne yapmak istediğinizi anlayamadım. Biraz daha anlaşılabilir yazabilir misiniz?

timpati

anahtar kelimeler bunlar:

Alıntı Yapgönderilmiş ve uygulanmış devrelerin sitede kendi bölümlerine dosyalama ve arşivleme

yani arkadaş, ziyaretçilerin yorulmasına gönlü razı olmayanlardan. herşey kendine ait rafta dursun, arayan da kolayca bulsun istiyor. bir dereceye kadar haklı da, güzel olur, şık olur ama tembel işi... arayan kaf dağına da gidecek olsa gider.
why mr. anderson, why ?

p_rof

şunun işin istedim sadece site içerisinde üye olan belli bir dereceye ulaşmış kişiler,şahıslar projelerini bu sitede kendi bölümünde listelensin sonra bu projeleraramızda birleştirilip satılmasını net üzerinden veya firma aracılıgla. karın bir miktarınınsitede toplanmasını bu birikimin güzel fikirleri olan ama imkanı olmayan arkadaşlara projelerini teslim etmeleri karşılında verilmesi veya biriken karın üniversitelerde yapılacak arştırmalara göre diyalog kurulup durumu olmayan arkaşlarla proje çalışmaları karşıgında kardan para aktarılması gibi örnekleye biliriz fikirlerinizle şekil alacakdır.sitede bir cogumuz işinizde uzman yada profosyoneliz veya yeni katılan ögrenmekde olan arkaşlarımızda var tabiki.bana düşündükce biraz garip gelen tarafı var siteye giren birçok arkadaş sadece site üzerindenşema yada proje almakdan başka göre4vi olayan hep soru üzerine sorup bazende boş olan arkadaşlarımız var buna genel olarak bakdıgımızda bu gerçek.ama dikkatimi çeken birçok siteye göre bu siteyi digerlerinden bariz olarak ayıran tarafı yardımlaşmanın ve diyalogun güzel olması,çözüm getiren yanıtlarla donanımlı olması..bilmiyorum nasıl yaparız olup olmayacagı hakkındada sizlerden yanıt ardım siteyi daha ileriye taşımak ve tek olabilmek için.şu ana kadar 2 yanıt alabildim.sizlerce böyle birşeyi düşünmek veya azda olsa ucunda tukmak güzel olmazmı?saygılarımla :roll:

Veli B.

İşlerin içine ticaret karıştığı anda rengi değişir.Ticaret, beraberinde sorumluluk ve ilgi gerektirir. İyi niyetler kaybolur. Rekabet ve paylaşım boyutlarıda değişir.
Ben üye olduğumda benzer şeyler düşünmüştüm ama zaman içinde hatalı düşündüğümü farkettim. Bu sitenin kurucuları da, eski üyeleri de(hepsine teşekkürü borç bilirim) paylaşım ve birlikte ilerleme düşüncesi ile kurmuşlar ve biz de bu şekilde devam ettirmeye çalıştık. Kütüphane gibi düşünmek lazım burayı. Satış olmaz, artniyet olmaz, varsa elinizde kaynak eklersiniz ve başka kaynağı olanlar değerlendirir. Eksikleri ve/veya yanlışları var ise müdahale eder ve düzeltir/eklerler.
Karşılıklı istişareler olur, yer yer tartışmalar olur, sonuçta interaktiftir. Her zaman ekleme,düzeltme,değiştirme,tartışma ve cevap hakkınız vardır.Buram buram sıcaklık ve samimiyet vardır. Bu diyalogları birebir aktarmaya kalkarsanız (müdavimleri hariç (ki çoğumuz için sabah kahvesi gibi olmuştur,    onsuz güne başlanmaz)) çoğu kimse için, daha doğrusu sadece yalın bilgi arayan bir kişi için sıkıcı hatta gereksiz gibi görünecektir.
Bahsettiğiniz ileri ki aşamalar benim kanaatimce pek mümkün ve gerekli değildir.
İndexleme konusunda ise; ne yazık ki pek çoğumuzun dikkat etmeksizin yazdığı cevaplar dahi ciddi bir sıkıntı oluşturmakta ve düzenlenmesi oldukça meşakkatli olmaktadır. Birde bu yük üzerine böyle bir kataloglama işlemi pek olası görünmemektedir. Mevcut mesajların düzenlenmesi ve kontrol edilmesi dahi ciddi biz zaman ayırılmasını gerektirmekte ve doğal olarakta kolay olmamaktadır.

p_rof

bilgileriniz dahilinde görüşünüzden sonsuz saygılarımı sunuyorum.dogru söze boynum kıldan ince....bu boyutunu düşünmüşdüm tahmin ettiginiz gibi.ticarı kısım derken yanlış anlamadıgınızın farkındayım.yani burası türkiye. yurt dışında arkadaşlarım var ve onların kurdugu bu sitede (örnek olarak vermek için)yapı sattıları ürünlerin paralarını gerkli kadarını siteye geri kalnınıda yardıma muhtaçlar dagıtıyolar.saygılarımla