pic ile preamfi vb dijital ses işlemcileri

Başlatan mech, 26 Kasım 2006, 18:57:27

mech

Meraba arkadaşlar. Pic ile DSP türü ses işleyen programları nasıl yapabilirim. Teşekkürler.
Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır

rree

Bende konudan yakın ilgileniyorum.Internette bilgi bulamadım. Ses datalarını kesme ile istedeğim gibi hızlarına oynayarak digital sintezeyar
(sanarım tam yazamadım) bir şey düşündüm. Nota kesme aralıklarında kullanabileceğim komut sayısı 4 gibi değerlere düştü.Tahminim 200 MMibs
/sn işleme gücüne sahip işlemci gerekli gibi .Pic serisi 18fXXX ile  ses sinteyazeri yapılabilirmi  araştırma yapan arkadaş ile bilgisini paylaşmak isterim.Örnek midi player.

Ersin

pic ile ancak ton kontrol entegresini veya vca entegresini kontrol edersiniz.Kesinlikle ses isleyemezsiniz, bunun icin ya DSP yada FPGA gerekiyor.
Mesela Anadol araba ile 320km/h yapmaniz gerekiyor o ise 200 e kadar bile cikamiyorsunuz bu da ona benzer bisey.Bunun icin BMW,Ferrari gibi bisey kullanmak lazim (:Dumarim reklam olmamistir)
Midi ye gelince bu bir standart ve orda ses direk islenmiyo , bu daha cok kontrol amacli kullanilan bisey.Midi ile ilgili bir devre herhangi bir MCU ile yapilabilir.

rree

Dsp  dspic serisi biliyorum  fpga nedir biraz açarmısın.