Pic neden reset atar...

Başlatan INFINITY, 04 Aralık 2006, 14:50:17

PhD

@inifinity arkadaşım,

Yukarıdaki cümlenizden sorununuzun çözülüp çözülmediği anlaşılmıyor.  :? Sorunu çözdüyseniz neler yaptığınızı tekrar anlatırsanız daha iyi olabilir. ;)

Kolay gelsin. :)
...hiç...

INFINITY

abi aslında sorun çözülmedi hala picin ustune deyince reset atiyor:)

ve su an devre board da kurulu onu pertinaksa alinca da ayni seyi yaparsa artik bakmaya caliscaz caresine...

projeeyi bitireyim koyacam buraya zaten beraber bastan sona inceleriz insllh :)
Elektron Hacısı Çekirdek Kabesini Tavafta...  Eğer atomda çekirdek ile elektron arasındaki boşluk yok olursa 1 çay kaşığı toprak 40.000 Ton gelir.

paradox

benzer sorunla bende karşılaştım.16f628 de b portunu çıkış seçmiştim.osilatör olarak da dahili osilötör kullanmıştım programlarken.çalışmadı tam  kafayı yiycektimki parmağımı yaklaştırınca devre çalıştı.sonra devreyi a portuna bağlayıp tekrar prrogramladım tıkır tıkır çalıştı.kondansatör kullanmıştım.ve mclr ucunu da direçle +5e çekmiştim.5v ta paralel porttan geliyodu.

armys2000

Gördüğüm Kadarıyla 16f877 kullanıyorsun Programlarken FUSES lara dikkat ettiniz mi??? Özelliklede OSC ve BOD seçeneğine Bunlar da reset yaptırabilir eğer doğru konfigüre edilmezse  artı diğer arkadaşların dediği gibi MCLR ucu ve besleme de yapabilir ve en son olarak ta STACK geliyor aklıma Umarım kısa sürede halledersin soruınu Bol şanslar

solidus

Bende de aynı çip ile aynı sorun vardı.. ISIS azizliği işte devreyi çizerken MCLR ucunu maks. 10 k lık bir dirençle +5V a bağlayın. Özellikle elimi yaklaştırdığımda reset atıyordu. Şu an arabamda takılı ve hiç bi sorun olmadan çalışıyor.. Kolay gelsin..
Kimine göre kralım kimine göre yalanım… Herkes rahatına baksın, ben adamına göre adamım..