kablosuz hoparlör sistemi

Başlatan olumyolu549, 13 Aralık 2006, 15:38:04

olumyolu549

arkadaşlar geröek 4+1 veya benzeri surround sistem yapıcam ve bu devreyi tv ye bağlamak istiyorum 4 tane uydu hoparlörü tavana 4 e dağıtarak asmak istiyorum ancak bu 4 hoparlörü kablosuz sisteme çevirmek mümkünmü DEVRE ŞEMASI  olarak yardım edebilirmisiniz

saygılarımla
tahir ARIK
www.eprojemarket.com ELEKTRONİK PROJE,KABLO KONNEKTÖR,ADETLİ TH DİZGİ

Cetinal

kızılöesi ses iletimi devreleri var onları araştır
kolay gelsin

teknolojik

romeo yazına göre insanların hepsi aç oluyor,çünkü toplumun yarısı ilim diger yarısı para peşinde koşuyor

conavar

kısa dalga efem verici yapıp ses sinyali yayınlarsan uydu hop. basit bir kısa daLga alıcıyla ve bir ön yükseltici ile istediğini yapabilirsin..
hatta bunları cok ucuza satılan basit radyolar ile yapabilirsin...
biraz düşünürsen zaten kendin de çözüm bulacaksın....
kızıL ötesi ses iletişimi de işini görebilir...

buraya bir incele istersen

bu siteye de bir bak...

senin için evde AM modulasyon yetecektir ;)
.::BiLgi Paylaştıkça Çoğalır::.[/url]

ipek

national uretecisinin LM565 cip'i ile sehir sebekesinden gonderilip alinabilen applikasyon notlari mevcut bu devrenin frekans'lari ile oynayip 4 yada 5 kanala cikarman mumkun gozukuyor sebekeye gelince zaten mecburen ampli'leri beslemek zorundasin bu dar bant FM modulasyon oldugu icin parazitler den arindigini soyluyor

olumyolu549

arkadaşlar  bende böle düşündüm ancak beslemesi sorun bunun yani pil dayanmaz pil ile yapsak başka bir yöntem varmı yani ben şema olarak nasıl bişi yapıcamı bilmiyorum hazır devreler istemiyorum o zaman bu işten zevk alınmaz ki  ;)  dimi ama....

aslan_korhan

Bu işi kablolu yaparsan en iyisi, zaten besleme için kablo çekmen gerekecek.
Bunu çekeceğin kadar ses kablosu çekersin daha iyi.

Ses sinyalini elektrik hattından gönderen devreler var. illa kablosuz istiyorsan bunu yapabilirsin. Ama ne yaparsan yap, kablolu gibi kaliteli bir ses alamazsın. Böyle bir sistemdede ses kalitesi önemli olduğuna göre sen kablolu yap bence...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

olumyolu549

haklısın abi bencede kablonun yerinin tutmaz ama şimdi ev olduğu için kabloyu kollamak ve göz zevkinede hiçte hitap etmiyo bu yüzden istedim

p_rof

kablolu sistemlerde ses aktarma verimi çok yüksekdir.kabloları saklamak için özel kanallar satılıyor o şekilde saklamanı tavsiye ederim.göz zevkine hitap edecekdir eminim saygılarımla  :roll:
FEDAKARLIK OLMAZSA ZAFER'DE OLMAZ (soundimpacttechnology@windowslive.com)

olumyolu549

ama düşünümde neden verimsiz diye vazgecelim ki işimiz amacımız ne iye bi üşünüm ben biraz daha fazla araştırayım bu konuda yardımlarınız için sağolun beyler :idea: