Tek pini hem giriş hem çıkış olarak kullanmak

Başlatan cifci, 22 Aralık 2006, 00:06:56

cifci

Arkadaşlar pic16f628le one wire bir sıcaklık sensörünü okumak istiyorum ama picin tek pinini aynı anda hem giriş hem çıkış yapmam mümkünmüdür? yada programda oynamalar yapıp pini önce çıkış sonra hemen  giriş yapmam mümkünmü? yapabilirsemde bu süre sensörü okumam için yeterli olurmu? yardımlarınızı bekliyorum.

muser53

trısb h'01' giriş
......
...
...
...
....
trısb h'00' çıkış oldu

trıs registerini daha sonra program içinde kullanarak giriş çıkış değişliği yapabilir sin.

hafıza entereleri için okuma veya yazma için en az 10 msn süreye ihtyaçı vaer ok.

muser53

trısb h'01' giriş
......
...
...
...
....
trısb h'00' çıkış oldu

trıs registerini daha sonra program içinde kullanarak giriş çıkış değişliği yapabilir sin.

hafıza entereleri için okuma veya yazma için en az 10 msn süreye ihtyaçı vaer ok.

ete

Şayet pbp kullanıyorsan bu işin direk komutu var komut ilgili pini çıkış olacağı zaman çlkış, giriş olacağı zaman giriş yapmaktadır. İşin temel mantığına gelince ihtiyacın oranında bir pini giriş ve çıkış olarak kullanabilirsin.
ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com

cifci

Alıntı yapılan: "muser53"trısb h'01' giriş
......
...
...
...
....
trısb h'00' çıkış oldu

sağolasın bende böyle düsünmüstüm ama emin deildim deneyeyim bakalım.

cifci

Alıntı yapılan: "ete"Şayet pbp kullanıyorsan bu işin direk komutu var komut ilgili pini çıkış olacağı zaman çlkış, giriş olacağı zaman giriş yapmaktadır. İşin temel mantığına gelince ihtiyacın oranında bir pini giriş ve çıkış olarak kullanabilirsin.
ete

hocam sağolasın basicte tam olarak hangi kod kullanılıo bu iş icin?

Lütfi AYYILDIZ

REVERSE Pin
Eğer pin girişse çıkış,çıkışsa giriş yapar.