Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

butonla kayan yazı

Başlatan kafa1500, 24 Aralık 2006, 23:05:32

kafa1500

selam arkadaşlar. elimde 16F84 le yapılmış 7x48; 255 karakter kayan yazı devresi var. 16F84'ün porta kısmı kullanılmış, portb boşta. asm ile yazılmış. acaba kodları değiştirerek port b'ye buton taksak, kayan metni değiştirmek için bilgisayara gerek kalmasa, bu yapılabilir mi? kodda nasıl bir değişiklik yapmak gerekir? (programa dilleri hakkında pek bilgim yok)
yada elinde böyle devre olan var mı?

devrenin dosya download linki;

http://www.transferbigfiles.com/Download.aspx?id=53d56c55-6362-49f4-9f6a-b8f4b9dcbc9b
Güzelin nazına, Ford'un ara gazına hastayım.

aykut54

kardeş line baktık ama download kısmını göremedik

kafa1500

aykut54

iyi bayramlar kardeş kayan yazı linkini farklı bir siteye verebilirmisin devreyi indiremedik çünkü verdiğin linkte download yazmıyor bayağı uğraştık ama sonuç alamadık  rapıshare link verebilirmisin

kolay gelsin

kafa1500

ilker_32

bilgisayardan bağımsız karekterleri değiştirmek istiyorsan klavye kullana
bilirsin. klavyeyi regüleli +5v' la besleyebilirsin. zaten klavye direkt olarak
ascıı kodlarını veriyor. hatta bazı tuşlarla iki işlem yaptırabilirsin. bu işini dahada basitleştirir. klavyenin clk ve data girişlerini pic' e bağlarsın geriye kodlar kalıyor. klavyeden kullanacağın karekterlerin ascıılarını eklemek gibi vs.....

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "ilker_32".........zaten klavye direkt olarak
ascıı kodlarını veriyor..........
klavye ascii kod vermiyor malesef.Kod tablosu daha onceden sitede yayınlandı arama motorundan bulabilirsiniz...
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

ilker_32

emin olmalısın arkadaşım geçen sene klavyeli kayan yazı yapmıştım.  ve hatta büyük olan enter tuşu 5F küçük olan ise iki tane hekzadesimal sayı veriyordu 1. sayı basıldığında 2. sayı çekildiğinde 102 tuşlu klavye kullandım. asm kodları ve proteus şeması önüme gelirse siteye koyarım.
ben bu şekil biliyorum.