tekerlekli sandalye için motor

Başlatan paradox, 27 Aralık 2006, 01:26:39

paradox

arkadaşlar tekerlekli sandalye için dc motor seçimi yapmam lazım.24 voltluk bir motor ile sürebilirim sanırım ama ne gibi özelliklere sahip olması gerektiğini bilmiyorum.nelere dikkat etmek lazım.birde pic vs ile bu motoru sürmek için sürücü entegresi olarak ne kullanılabilir.l298 veya lmd18200 hakkında bilgim var başka önerebileceğiniz entegre varmı ?

ipek

st uretimi L6205,6,7
bunun 48 v 10 Amper'ligi L6209 var elimde bir tane mevcut ozel uretim galiba internette satan'i mevcut uzerinde st logosu var ama st'nin arsivinde boyle bir kopru yok bir kac tane ozurlu arabasi onardim onlarda
smart sipmos var onlar infineon BTS780 gp kullanmislar bu cipi yakmak kolay değil icinde sink değilde source kismi korumali hata oldugunda uyari cikisida mevcut ...
not bts780 'i abed han ozkul elektronikten almistim...

kobrasalar

bu motorları nerede bulabiliriz ve Ginger tarzı bir uygulamada kullanmak mümükün olur mu?(boyutu ve şekli aynı zamanda birde tepki verebilme kabiliyeti  açısından)

yusuftr80

Selam  arkadaşlar  yazın sonlarındaydı  bende bir kaç tane bu tekerlekli şarzlı araçların tamiratlarını yaptım  ve şu anda da benden bu tür araçlardan yapmamı  istiyorlar   ama sorun motorlarda   nasıl ve nerden bu motorları bulucum bilemiyorum?.
Önemli olan bence motorlar  geri kalan kısımlar bir şekilde hallolur diyorum  ve motor kısmında  kullanmak istedim motor olarak  da  yeni çıkan  şarjlı bisikletlerin  motorların dan kullanmayı  düşünüyorum evet yanlış duymadınız   şarjlı  bisikletlerin motorların adan kullanmayı  düşünüyorum  ben şu an Tarsus ta  kalıyorum ve  burada satısını yapan firmayla bağlantı kurup  gidip  yüz yüze de görüşme yaptım  fakat  motorları öyle doğrudan satışlarını yapamayacaklarını   söylüyorlar  yanı motor şu an yok
bu motorları  bilenler veya bu tür motorları bulabileceğimiz  bir adres fedan olursa çok makbule geçecek  ve   fiyatları da olursa bilgi için  çok daha  yararlı olur  ben buldum internete ama hem al sat diye bir yer  ve kimseye ulaşılamıyorum   bu konu ile yardımlaşmak isteyen arkadaşlarla da bağlantı kuralım derim  birbirimizle   dayanışma içinde olursak  güzel sonuçlar alırız  diye düşünüyorum  mümkünse Yusuf_dogangunes@hotmail.com  dan bana ulaşa bilirsiniz  çalışmalarınızda herkese kolay gelsin diyor saygılar sunuyorum  
Yusuf usta Tarsus

yusuftr80

aranan motorun ismi (hub motor)  :D   muş  saygılar
bu (http://urun.gittigidiyor.com/Elektrikli-Bisiklet-Motoru_W0QQidZZ2837720 )adresede bakın burda satılıyor ama ben baglantı kuramadım  bir de sizler deneyin   baglantı sonucunu banada bildirmeniz dilegiyle  kolay gelsin

MC_Skywalker

slm;

bu motorları incelmeni tavsiye ederim.

üretici firma http://www.ankarsum.net/

motor modeli KSV 5035/550 10-270 rpm 10nM tork var 75nM ilk kalkış torku.

bizim kullandığımız  makinede 24V altında 2.3A ile çalışmakta 12 çift 100Cm uzluğunuda ve 7cm çapında silikon merdane leri drive etmekte

sky76

Bu adreste satılan motor kullanılabilir.

sky76

Bu adreste bu tarz motorlar satılıyor.