ELEKTROMANYETİK DALGA ???

Başlatan Fixxer, 29 Aralık 2006, 23:31:11

Fixxer

Herkeze slmlar arkadaşlar çalıştığım şirketin yaklaşık 30 mt ilerisinde 2 tane baz istasyonu bulunmakta ve zaman zaman şiddetli baş ağrıları çekiyorduk aklımıza birden baz istasyonu geldii.İnternetten bir şirket bulduk ismini açıklamıycam.Gelip ölçüm yapmalarını istedik akşam saatlerinde gelen teknisyen arkadaş baz istasyonuna yaklaşıp elindeki cihazı çalıştırdı ve hiç bir şey yok dedii sonra birde şirketten ölçmesini istedik burdada normal dedi çıkan rakam 2.6 v/mt idi belirlenen kriterler 6 v/mt imiş ama elindeki cihazı kullanmasını bile bilmeyen bir arkadaştı sadece cihazın üzerindeki 2 tuşun fonsiyonunu biliyordu.Sabah tekrar gelip ölçüm almasını istedik tamam dedi fakat gelmedi aynı şirkette çalışan mühendis ile konuştuğumdada bu işlem bu kadar diyip geçiştirdi çünki 250 ytl almışlardı bile ama biz bu işin peşini bırakmak istemiyoruz bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımını bekliyorum.

kolay gelsin ;)
...............................

xenitis

elektromanyetik dalgalar baş ağrısı yapmaz bildiğim kadarıyla bu konuda herhangi bir bulgu yok şehir efsanesi gibi birşey sanırım bu manyetik dalgalar insan vücudu üzerinden topraklandığı için sadece vücut ısınızı arttırır o yüzden belli standartlar vardır ölçümler hakkında pek bilgim yok ama bu mercedes markalı belediye otobüslerinde cep telefonunuzu kapatın gibi birşey aslı astarı yok yani

aslan_korhan

Baz istasyonu ne kadar yakında olduğunu bilmiyorum gerçi ama bu tür sinyaller baş ağrısı yapıyor.

Ben bu tür güçlerle ve frekanslarla çok uğraşmaktayım. Hatta baz istasyonun
çıkış katları ile uygulamalar yapmaktayım. Kesinlikle baş ağrısı yapıyor.
Bu hem bende oluyor, hemde yanıma gelen arkadaşlar söylüyor.

Ama antenlerin çok yakınında bulunduğumda oluyor bu olay. Yani en fazla 2-3 metre uzakta olduğum zaman.
Baz istasyonun antenleri size ne kadar uzaklıkta olduğu ve antenin yönleri ne tarafa baktığı çok önemli. Siz binanın içindeyken arada en az 15-20 metre gibi bir mesafe olduktan sonra pek etkileyeceğini sanmıyorum...

Bu olay çoğu zaman pisilojik. Bana gelenlerden bazıları verici falan çalıştırmadığım halde başlarının ağrıdığını söylerler yanıma gelir gelmez...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

fx

ayni olay benimde basima geldi arkadaslarin evi 5. katta ve hemen ustunde baz istasyonu varyani aramızda düz bir cizgi cizsen 3 metre falan olur.ne zaman onlara gitsem basim agirarak geri donuyorum.en sonunda dedim 'sizin bu evde ne var ne zaman gelsem basim agiriyor' arkadasin haberi yok ust katlarinda baz istasyon oldugunun bende o gune dek nilmiyordum.apartmandan cikarken,baz istasyon falan mi var diye binanin tepesine baktim gercektende devamli oturdugumuz odanin hemen ustunde bir tane var.
    henüz ispatlanmis birsey yok biliyorum ama microdalgalar konusunda master ve doktora yapmis projelerine amerikan ordusunun destek verdigi bir hocam vardı ona sordum,kucuk etkileri var ama sınırların altinda fakat ben cep telefonuyla konusurken sıkca kulak degistiririm dedi.sinirlerinde elektrik akimiyla calistigini ve beynin elektrikle yeterince alakali oldugunu dusunulurse (buna dunyadaki buyuk telekominikasyon rantıda eklenirse,olabilecek saglik sorunlarini saklamak gibi) bence etkisi olabilir.