bu hata kodu ne anlam taşıyor?

Başlatan marsilya55, 31 Aralık 2006, 00:10:10

marsilya55

aşağıdaki hata kodunun ne anlam taşıdığını ve çözümüne ilişkin ne yapılabiliceği hakkında fikri olan arkadaşlar acilen yazarlarsa sevinirim, çok sıkıştı zamanım :(
Error[105]d:\progra-\pbp\pbp\16f628A.inc21 : Cannot open file(include file "16f628A.INC" not found)
Error[113]d:\progra-\pbp\pbp\16f628A.inc22 : Symbol was not previously defined(_XT_OSC)
Error[113]d:\progra-\pbp\pbp\16f628A.inc23 : Symbol was not previously defined(_wdt_ON)
bunlar gibi bi sürü hata mesajı çıktı. önceden mcs de pbp aracılığıyla aynı mikrodenetleyici kodu yazdım ve derledim. fakat ilk defa bu kadar uzun bi kod yazdım. uzunlukla ilgili olabilir mi?

ipek

mcs include dosyasinin oldugu dizini bulamiyor gibi gozukuyor

aslan_korhan

Bu bazen oluyor.
PIC16F628A yerine PIC16F628'i seçerek dene birde...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

marsilya55

16f628 le denedim fakat maksimum range hatası verdi. acaba sadece pin numaralarıyla oynama yaparak programı 16f877 ye uyumlu yapsam çalışır mı? yani bacak ayarlarından başka bi şeye gerek var mı bu uyarlama için?

marsilya55

Alıntı yapılan: "ipek"mcs include dosyasinin oldugu dizini bulamiyor gibi gozukuyor
ama bu derleyici ve bu denetleyiciyi daha önce kullandım.

ete

Problemin ana kaynağı 16F628A.INC dosyasının PBP tarafından bulunamamış olması. Bunun sebebi ise muhtemelen çok uzun olan path olabilir.
Bana kalırsa PBP yu C ana klasörüne setup yap ve MCS ye yeni yeri göster. Sorun muhtemelen düzelecektir. Düzelmiyor ise yeniden PBP2.47 yi yükle.

Ete
Bilgi hazinedir paylaştıkça büyür.            http://etepic.com