Toptan malzeme almak istiyorum ama nereden almalıyım?

Başlatan biteker, 03 Temmuz 2003, 21:21:05

biteker

merhaba arkadaşlar ben adetli malzeme (pic, 74HC595 vs) almak istiyorum bana bu tür malzemeleri sağlayacak istanbulda olan firma önerebilir misiniz?

aster

karaköy limanın arkasında kaşif elektronik var fransız pasajında ikinci kat
alt katta özdisan var, aslında çok yer var ama her malzemeyi her yerden alma
bu sıra çoğu malzeme tapon çıkıyor bir toparlayayim sana bir liste hazırlayayim istersen

biteker

bahsettiğin gibi bir liste hazırlarsan aster çok sevinirim
bu arada bozuk veya kullanılmış malzeme satan firmalarıda bilen arkadaşlar hem bu forumda hemde www.tuketicihaklari.com sitesine bildirirlerse bu tür malzeme satan firmalar için bir yaptırım uygulanması bile gündeme gelebilir

aster

Ok.
Geçen ay bir düzgün 2N3055 bulamadım hepsi patetes
sonunda buldum ve bir miktar aldım ne olur ne olmaz bir daha bulamamak var

Kolay gelsin üstadım bir aksilik olmazsa bir iki ay içinde Webden malzeme satışı için bir site kuruyoruz arkadaşlarla eğer bir liste yollarsan fiyat bilgisi gönderirirm size ..

Mümkün olursa numunede yollamaya çalışırım.

Sitemiz açıldığında gurup üyelerine mümkün olan en düşük kar marjıyla malzeme temin edicez bilginiz olsun.

Kolaygelsin.

mhk

Teşekkürler zeyneld. İnşaallah fiaytlar makul olur. Bu site sakinleri için hem iyi olur hemde siz kazanırsınız. Sizden ricam kar marjını düşük tutmanız. Buna benzer bir siteden malzeme fiyatı sormuştum. Bana 4.500.000 TL + KDV dediler. Aynı malzemeyi kadıköyden KDV dahil 3.000.000 TL ye aldırdım. Biz istanbulda değiliz alınacak 5.000.000 TL lik malzeme için bir de 3 4 milyon kargo parası vereceğiz. Bu durumları göz önünde bulundurrsanız kazanacağınıza eminim. İyi çalışmalar.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

PicProje

@aster
2n3055 metalse aster normalde birkac sene evvel uretimi durduruldu patates olmasi cok normal
İzindeyiz Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK

aster

OG

Alıntı yapılan: "PicProje"
2n3055 metalse aster normalde birkac sene evvel uretimi durduruldu patates olmasi cok normal
Metal TO3 kılıf 2N3055 üretimi durduruldumu?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

PicProje

Toshiba nin patentli uretimiydi ve coktan uretimdisi birakti metal to3 u plastik kilifta uretildi ama tutmadi sogutma probleminden dolayi ama her nasilsa turkiyede hic bitmedi :) :roll:
İzindeyiz Ulu önder Mustafa Kemal ATATÜRK

aster

benimde son aldıklarım WS nin malı (gayet iyi çıktı)
orijinal RCA atık yok bulursanız torunlara göstermek için vitrinin bir köşesine koymak üzere saklayabilirsiniz

Amacım bir parçada %10 max 15 kar etmek bu sitenin masraflarını karşılamaya yeter bence. Zaten bu indirimide bu sitenin üyelerine yapmayı düşünüyorum, dışardan alımlarda karlar daha yüksek olacak doğal olarak.

Umarım Admin arkadaş üyelerin bilgileri hakkında yardımcı olmayı kabul eder, henüz netleşmediği için kendisiyle görüşmedim.

Kısaca öğrenciyseniz ve ticari amaçlı üretim yapmıyorsanız maliyetine çok yakın malzeme sevkiyatı yapmak istiyorum, seninde dediğin gibi mhk zaten kargo masrafları deli para tutuyor o nedenle nerden ne alırsan al tavsiyem topluca almaya çalış.

Herkese kolay gelsin.

cozturk

Hocam %10 - 15 kâr koyacaksın. Peeekiii kdv yi de ayrıca yansıtacaksın herhalde. Zaten Karaköy deki perakende satan dükkanlar müşteriden kdv yi söke söke alıyor. sonra bide fatura istersen artı kdv diyor.  :o
Bir dükkanda adam bana 16f877-20 yi 17 milyon dedi . %100 gibi fazla fiyat ile herhalde satmak değil satmamak için çalışıyordu. Neyse ki ithalatçıdan aldım da rahat ettim.

Arkadaşlar  isteyen olursa  benim satış fiyatlarım:
74 HC 595         0.13$
74 HCT 595 ise 0.25$
74 LS 595          3.2$

Not: adet çoğalırsa fiyat  azalır.

mhk

Hepinize teşekkür ederim. Art niyetli olmadığınızı biliyorum. Hepimiz hangi malzemenin aşağı yukarı ne kadar olduğunu biliyoruz. Bu konuda tereddütümüz yok. İnternet üzerinden sipariş vermek daha hoş. Bu yüzden gayretlerinizi takdir ediyorum. Terşekkür ederim. İyi çalışmalar.
"Ya olduğun gibi görün, Ya da göründüğün gibi ol..." Mevlana

free_will

zeyneld,

Hazır olmasa da sitenin ismini verebilirmisin , boylece arada sırada sitenin açılıp açılmadığını kontrol

etme imkanı bulurum.

Saygılar...