Haberler:

Foruma Resim Yükleme ve Boyut Sınırlaması ( ! )  https://bit.ly/2GMFb8H

Ana Menü

PICbasic mi PIC C mi?

Başlatan fx, 08 Şubat 2007, 01:10:22

fx

PIC C mi  PICbasic mi karar veremiyorum?
arkadaslar ben bu programlama dillerinden birini ögrenmek istiyorum ama hangisi daha iyidir daha avantajlıdır genel olarak.(LCD ye yazımı kolay olan hangisidir) tam bir bilgim yokASM kod yazmaktan gözlerim bozuldu boynum agırdı.tavsiyelerinizi bekliyorum....C'de program yazabiliyorum  bu PICc ogrenmemde yardımcı olur mu?

birkan

Hangisini iyi biliyorsanız o.

remzi

C biliyorsan pic C ye çok rahat geçersin. Kolay gelsin...

sitenindelisi

Forumda, diller arası mukayese adına, 10 dan fazla başlıkvar . Diller kişilere göre değişmiyor, kolaylaşıp, zorlaşmıyor.
İdeali bütün dilleri bilip kendi mukayesenizi yapmak. Elbette bu durum pek mümkün olmadığı için, diğer geliştiricilerin kullandığı dilleri ve o dil hakkında ki yorumlarını değerlendirmek. Fakat şunu da gözardı etmeyin lütfen. Dil ne kadar güçlü olursa olsun, kod yazan kişi hakkını veremezse, o dil, en kötü dil demek midir? Veya kişi iyi algolar kurup işini halledebiliyorsa ve dil aslında çokda güçlü değilse iyi demek midir?
Assembly olmadan bu iş zordur. Bir yere kadar götürüp takılıp kalırsınız.
Assembly' nin üstüne ise, benimde tavsiyem C olur.

fx

tavsiyeleriniz icin teşekkürler arkadaslar.ben yavas yavas PIC C ile ilgili bilgi toplamaya baslayayım ozaman.herkese iyi calısmalar...