Phmetre projesine nerden başlarım?

Başlatan stormoffdarkness, 10 Şubat 2007, 18:17:03

stormoffdarkness

arkadaşlar phmetre projem var ve bi kaç pic dökümanı dışında elimde hiç bişey yok.nasıl yaparım neler bakmalıyım.fikri olan arkadaşlar lütfen acil cvplarlarsa sevinirim.şimdiden teşekkürler.

birkan

Öncelikle kendinize ph probu, ph4, ph7 sıvısı vs. edinmelisiniz. ph problarını sürmek ve pic'in analog girişine voltajı hazırlamak için opamp kullanacaksınız mecburen. Uygun opamp bulup kullanmayı öğrenin. Ayrıca pic ile analog dijital çevrim nasıl yapılır, sonuçları lcd de gösterecekseniz pic ile lcd nasıl sürülür. Bunları öğrenin.

stormoffdarkness

çok sağolasın dediklerini aramaya başlıyorum.hemen.peki sadece bu bilgilerr yeterlimi?

birkan

Siz bunları halledinceye kadar 1 sene geçer zaten. O zaman yine görüşürüz.

Ersin

Oncelikle PH prob tan basla ,
ben akvaryuma ph metre yapmayi dusunuyodum ama hazir olani probtan daha ucuz .Sonra da vazgectim.

stormoffdarkness

profahmet kardeş elindeki devreler çoook makbule geçti.teşşekürler.

Ersin

@stormoffdarkness,
ph prob bulabildin mi?
Eger bulduysan fiyati nedir , yazarsan sevinirim

Erol YILMAZ

Ph sensörünün çıkışı yüksek empedanslı olduğu için çok yüksek empedanslı bir opamp kullanmalısınız. Fet girişli olanlar gibi,

muratxxx

birede Eyüp Ersan Sülün hocamızın uygulamalı elektrıonik serisi 3 kitabıında sana MCU suz pH  devreleri ve kısmi acıklamaları var istersen kitapları temin edip bi incele istersen. KOLAY GELSİN
(Rigol DS 1102E)-(UNI-T UT804)-(Unisource c3100)-(Unisource 8110)-(Unisource P-3625T)-(TT T-ECHNI-C VC2002)-(LAP32128U-A)