SESLE KONTROL YAPABİLEN DEVRE ARIYORUM

Başlatan fatihyangin, 05 Mart 2007, 22:47:17

fatihyangin

Selam arkadaşlar bana sesle kontrol edilebilen devre lazım bu devreyle bilgisayar kontrolu yapmayı düşünüyorum ama bununla ilgili bir bilgi bulamadım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

aslan_korhan

Devre yapmana gerek yok. İstediğin ses komutunu algılayıp istediğin şeyi çalıştıabileceğin programlar.

"Geveze Komutanlar" diye türkçe bir program. Gayet güzel çalışıyor ve istediğin kadar komut ilavesi yapabilirsin...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

fatihyangin

demek istediğim benim insan sesini algılayan ve bu yolla elektrikli cihazları kontrol edebilen elektronik devre arıyorum

OG

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"Devre yapmana gerek yok. İstediğin ses komutunu algılayıp istediğin şeyi çalıştıabileceğin programlar.

"Geveze Komutanlar" diye türkçe bir program. Gayet güzel çalışıyor ve istediğin kadar komut ilavesi yapabilirsin...
Varmıdır?
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

aslan_korhan

Evet var. Ben bir ara full olarak indirdim. Çok işe yarayacağını sanmıyordum ama denedikten sonra baya şaşırdım. Gayet iyi algılama yapıyor ve cep telefonlardaki prensipten çok farklı. Yani bayan veya erkeğin konuşması bile fark etmiyor. Sadece algılamasını istediğin kelimeyi söylendiği gibi yazıyorsun ve yapmasını istediğin olayı belirliyorsun. Mesela
"Enter" yerine "entır" yazıyorsun.
Bu program bende bir yerlerde olacak. Bulup yüklerim buraya...

aslan_korhan

ipek

sizin aradiginiz turde cipler Speech Recognition diye aratabilirsiniz
endustriyel anlamda kullanilmaktadir
bunlarin bir suru ureticisi ve modeli vardir ve hepsi dsp cipi arti codec cipi barindirirlar pahali yontemlerdir ucuz ve amatorce olan modellerde mevcuttur ise yararlar gurultulu yerlerde sasirip kalirlar cunki orneklemeleri dusuktur fakat ucuzdurlar

http://www.imagesco.com/articles/hm2007/SpeechRecognitionTutorial02.html

fatihyangin

DEVREYİ BULDUM AMA İNGİLİZCE PEK ÇÖZEMEDİM AMA HM2007 ENTEGRESİNİ ARIYORUM NERDEN BULABİLİRİM KARAKÖYDE VARMIDIR

http://www.imagesco.com/speech/speech-recognition-technology.html
DEVRE BU ADRESTE VAR Bİ BAKIN NE YAPMAK İSTEDİĞİMİ ANLARSINIZ