USB Konnektor

Başlatan bunalmis, 06 Mart 2007, 22:03:32

z

4 pinli konnektor almak icin vitrindeki konnektorlere bakarken USB konnektor dikkatimi cekti sonucta o da 4 pin ve oldukca da sempatik.

Yukaridaki  resimde soldaki sekilde kart tipi konnektoru aldim, aldim almasina da buna girecek karsiligini da istedigimde  tezgahtar laa dedi. (resimde sagdaki)

Sorunum su. Baski devre cizim asamasinda karta konnektor yerlestirmem lazim. Aldigim USB konnektoru kullanirsam kart ok ancak USB kablo ucundaki konnektorleri piyasadan bulabilecekmiyim. Bilemiyorum.

Kablolari konnektore kolayca lehimleyip konnektor kapagini da kapatabilmeliyim.

Kablo tipi USB konnektorler bulunabiliyormu? (Hazir USB kablo almak isime gelmez)
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

suphi

Hazır usb kablo almalısın. Seri üretim yapılmasa da her nevi kablonun yapımı son derece sıkıcı ve vakit alıyor. USB kablo yapmak için lehimlenebilen konnektör hiç duymadım bilmiyorum. Tahminimce böyle bir ürün de yoktur.

Normal kalitede (işe yarayan) USB kablonun toptan fiyatı 1YTL civarı. çin malı kablo).  Senin  konnektör biraz daha incedir. belki 1.5 veya 2 YTL diyelim.

Kabloda ince bir konu var.  Aşırı adisi ve ucuzu  full speed'i bırak normal hızda bile sorun çıkarıyor.

Kablo mutlaka blendajlı olmalı. Blendaj usb pinlerdeki şaseye irtibatlamayıp 100nf ile irtibatlanması ... gibi konular var.

Analyzer

Alıntı yapılan: "bunalmis"Kablolari konnektore kolayca lehimleyip konnektor kapagini da kapatabilmeliyim.

Selam,

USB kabloları bildiğim kadarı ile D-Sub konnektörler gibi kapaklı olarak imal edilmiyorlar. Kablolar imalat aşamasında HDPE plastik ile enjeksiyonda imal ediliyorlar.
Neden hazır kablo kullanmak istemiyorsunuz?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!