10A basabilen opamp

Başlatan aster, 06 Mart 2007, 23:37:58

aster

Piyasadan, 10 A verebilecek bir opamp bulabilirmiyim?
varsa adres?

z

Bir zamanlar LM12 ye bayagi bir para saymistim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

aslan_korhan

TDA2003 veya TDA2030'de olabilir ama 10A vereceğini sanmıyorum.
Buna benzer bir ses amfisi ile yapılabilir.
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

elektronik

Alıntı yapılan: "aslan_korhan"TDA2003 veya TDA2030'de olabilir ama 10A vereceğini sanmıyorum.
Buna benzer bir ses amfisi ile yapılabilir.

TDA2003 , TDA2030 bunlar opamp'mı ?

aslan_korhan

Aslında güçlü birer opamp.
İç yapısını falan incelersen...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

diot

Birde çalışma gerilimi ve çıkış gerilimi ne olacak onuda yazsan daha iyi olurdu. Fakat ben bu tür yüksek akımlı opamp lazım olduğunda , bir opamp'ın çıkışını transistor ile kuvvetlendirme yoluna gidiyorum. hem daha ucuza mal oluyor hemde çıkış transistorlarını soğutmak veya değiştirmek daha kolay oluyor.

sanırım lm741veya 358 + Transistor randımanlı olabilir.

bleach

Selam

http://eportal.apexmicrotech.com/mainsite/products/lincurrent.asp

sayfasını incelerseniz 10A ve üzeri op-amp mevcut. PA12 90V 10A mesela. Tabi bu ürünler fiyat olarak tasarımcıyı defalarca düşündürür. PA04 tam tamına $100!!! Bir op-amp için oldukça pahalı. Fakat yeri geldiğinde maliyetini fazlasıyla çıkarıyor. Örneğin savunma sanayiinde...

Piyasada böyle bir op-amp bulunamayacağı kesin gibi. Apex istek üzerine bu ürünleri TR'ye de yolluyor.

Saygılar

Analyzer

Selam,

Bu apex'in op-ampları da normal opamp+transistör değil mi? Bir de request sample var, bedelsiz numune yolluyorlar mı acaba?

Analyzer
Üşeniyorum, öyleyse yarın!

bleach

Bu ap-amplar standart op-amp + transistör yaklaşımından fazlasını sunuyor. Herşeyden önce bütünleşik kılıfta olduğu için ısıl kompanzasyon, yer tasarrufu ve metal kılıf olduklarından(çoğu) gürültüye karşı bağışıklık vb gibi çok fazla getirileri var. Daha önce belirttiğim gibi, yeri gelince bu op-amp lar tasarımcının yükünü fazlasıyla hafifletiyor.

Kesin bir bilgi olmamakla birlikte örnek ürün isteğini daha önce alışveriş yapmış yada alışveriş yapması muhtemel büyük kuruluşlara verirler. Aselsan, TAI vb.. gibi.

Saygılar