siemens micromaster 420 problem

Başlatan matrak, 12 Mart 2007, 21:22:09

matrak

arkadaşlar bir ac motor hız kontrolünde kullanılan plc de problemle karşılaştım.
motor çalışıyor iken istek dışında durma meydana geliyor.
daha sonra tekrar çalışmaya devam ediyor.eğer tekrar durma işlemini yaparsa bir kaç defa cihazı açıp kapatmadıktan sonra çalışmıyor.
şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

cuneytsezmis1

aşırı akımdan dolayı arızaya geçiyordur büyük ihtimalle.sürücünün ekranı (BOP)var mı?varsa arızaya geçtiğinde ne yazıyor.motor sıkışıyor olabilir.hızlanma süresini ve yavaşlama süresini yükseltip tekrar denemeni tavsiye ederim.

matrak

mesaj yazmadan biraz araştırma yapmıştım.plc nin üzerinde bop ekranı olmadığı için arıza tesbit etmek biraz uğraştıracak sanırım.plc üzerinde
yeşil ve sarı ledlerin yanık veya sönük olmalarıyla arıza tesbit edilecek sanırım.örn. yeşil sönük ise sarıda 900 ms. aralıklar ile yanıp sönüyor ise yüksek akım arızası..ben bu ledlerin değerini henüz okumadım.çünkü o ledlerin neyi ifade ettiğini bilmiyordum.bu gün inşallah okuyacağım.
herhalde en çok arıza çeşdi de bu nedenle ortaya çıkıyorki sende ilk bunu söyledin .benim asıl öğrenmek istediğim şey bu plc nin programının nasıl yazıldığı.

cuneytsezmis1

konuya bi açıklama getirelim istersen.senin plc dediğin micromaster 420 mi? eğer bu diyorsan o plc değil,hız kontrol ünitesidir.ledlerin anlamları bende olacaktı.bulamazsan yaz açıklamaları gönderirim.kolay gelsin.

timpati

büyük olasılıkla motorun fiziksel değerleri doğru olarak girilmedi veya kalkış süresi kısa tutulmuş. siz bir önce bir yerden BOP ünitesi edinin, körlemesine onarım yapamazsınız.
why mr. anderson, why ?

matrak

teşekkürler arkadaşlar.sorunun nereden kaynaklandığını buldum.
kullandığımız cihaz micromaster 420.
elde ettiğim dökümanlardan arızalara ilişkin bilgiler buldum.
cihaz arızaya geçtiğinde yeşil led 900 ms. aralıkla, sarı led 300 ms . aralıkla yanıp sönüyor.bunun karşılığı ise düşük voltaj uyarısı anlamında.
yani cihazın hatalı kullanıldığı kanısına vardık .motoru yol aldıktan sonra motor hızını sıfır yapmadan enerjiyi kesmelerinden kaynaklanıyormuş.çünkü her zaman arızaya geçmiyor.ne zaman motor hareket halindeyken şalter direk olarak kapatılırsa ozaman arızaya geçiyor.
verdiğiniz bilgiler gerçekten önemliydi sizlere teşekkür ediyorum...