MicroCode Studio da derleme hatası

Başlatan M_B, 09 Nisan 2007, 10:32:43

M_B

Merhaba arkadaslar;  Hayırlı haftalar hayırlı calısmalar.
Ete Hocanın ders notlarından Pic Basıc Calısmaya basladım. Ayrıca da MicroCode Studio da programını da kullanmaya calısıyorum. Ete hocanın 1-3 ders lerındeki PicBasıc programları norlam sekılde MicroCode Studio da derlenıyor hata vermıyor. ama 4. ders ve sonrasında ıse derleme esnasında hata verıyor. Hata nereden kaynaklanıyor. Bulamadım. Bu konuda yardımlarınızı beklıyorum. Tesekkurler

Ornegın 4. dersteki Proje4b yi derlemeye calıstıgımda soyle bır hata verıyor.
Warning[207]c:\pbp246\samples\ders_4\proje4b.asm 65 :Found label after column 1. (DEVICE)

Warning[207]c:\pbp246\samples\ders_4\proje4b.asm 65 :İllegal opcode (Pic16F628)

Warning[207]c:\pbp246\samples\ders_4\proje4b.asm 71 : Found label after column 1. (DEVICE )
Warning[207]c:\pbp246\samples\ders_4\proje4b.asm 71 : İllegal opcode (Pic16F628)

gibi hatalar meydana gelıyor.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

mustafacan

klasör isimleri uzun yada c directoryundan çok uzaktaki klasörlerde hata verebiliyor engüzeli C ye bir klasöraçık direk işlemleri onun içinde yapmak. yani bas/pbp dosyasını c:\123 klasörüne koyup derlemeye çalışın
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

M_B

Arkadasım denedım ama malesef olmadı.
Cevap ıcın tskler
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

mustafacan

pc yi yeniden başlatın olmassada pbp config kontrol edin
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

prof77

kurduğun picbasic dosyalarını sil gönderdiğim videoda ki ğöründüyü izle
işlem tamamdır

Download için linkiniz:

M_B

Arkadasım cevap ıcın cok teşekkür ederım.
sorunum halloldu.
ayrıca sorunumun kaynagınıda buldum
Compile and Program Options
secenegınde Assembler kısmına gelınce sag kose Use MPASM secenegın secılı olmasından kaynaklanıyor.
Normalde secılı olmaması gerekıyormus.
Her sey ıcın teşekkür ederım.

prof77

Sana şimdiden başarılar dilerim

Picproje.org forum sitesinin kurallarını okumanı isterim!!!