mpasm ile nasıl program yaza bilirim

Başlatan hakanpeker, 19 Nisan 2007, 16:08:20

hakanpeker

mpasm ile nasıl program yaza bilirim lütfen yardım edin

M_B

Mpasm : assemblerda yazılmıs programı Hex koduna cevıren programdır.
asm ile program yazmak ıstıyorsan herhangı bır edit programı ısını gorecektir.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "hakanpeker"mpasm ile nasıl program yaza bilirim lütfen yardım edin
En rahat şekliyle mplab programını kullanmanı öneririm.
Microchip in sitesinden son sürümünü indirebilirsin.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

sünger bob

MPLAB IDE ile PBP nasıl çalışıyor önceki konuları ve konuyla ilgili kitapları okudum o kadar denedim sonunda başım döndü.  :cry:

kısaca mplab da  *.bas dosyayı nasıl üretirim sonra hex e çeviririm?

Görsel izahlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

ilker_32

project oluştururken PBP derleyiciyi seçersen olabilir.

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "ilker_32"project oluştururken PBP derleyiciyi seçersen olabilir.

Bildiğim kadarıyla bu tek başına yeterli olmaz.pbp.exe gerekli bu iş için.
pbp 2.46 yı internetten bul (sanırım sitedede vardı) bunu mplabın içersine yerleştir.Mpasm nin ayarlarındanda pbp.exe yi seç ancak ozaman olabilir.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

Logan

MPLAB ile Pbp 2.46'nın çalışması için bir takım ayarlar gerekli.En son 4 sene önce bu işi bırakıp Micro Code Studio programına geçtim. Hatırladığım kadarıyla en önemli nokta autoexec.bat dosyasını not defteri ile açıp oraya "SET PATH C:\Program Files\Mplab , C:\(Pbp nin klasörünün bulunduğu konum)" gibi bir satır ilave edilmesiydi. Bu işlemi yapmazsan büyük ihtimalle derleme yapmayacaktır. :!:  :!:  :!:
İmza.

hakanpeker

arkdaslar des notu varsa alabilirmiyim bulamadım :S

ilker_32