pic ile ses okuma

Başlatan koraybb, 25 Nisan 2007, 21:27:41

koraybb

merhaba arkadaslar,
isd2590 ve 16f877a kullanarak bir proje yapıyorum. isd2590 içerisine kaydettiğim sesleri pic yardımıyla çağırıp sesli olarak okutmam gerekiyor. isd çipinin 10 adres pinini de kullanıyorum. Bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekiyor acaba ....

yardımlarınız için sağol un...

vatandas30

[/URL][/img]

öncelikle yukarıdaki ses kayıt devresini yapman lazım. dipswitch yardımı ile belirlediğin adreslere sesleri kayıt yapacaksın. sonra aynı devrenin mikrofonsuz olanını picli devrende kullanacaksın ve adres uçlarını picin portlarına bağlayacaksın. ayrıca PD, P/R ve CE uçlarını da picin herhangi bir portuna bağlayacaksın. hangi adresteki sesi istiyorsan ISD nin pice bağlı pinlerini ona göre high veya low yapacaksın.

not: kayıt ve çalma için ISD nin datasheetine bak. (PD,P/R ve CE nin durumlarına yani)

koraybb

ses kayıtlarını yaptım ben hocam... yani sölediğiniz devreyi kurdum...

ancak anlayamadığım sey CE, PD,P\R'Yİ pice baglıyıcam ama 10 adres pinini de baglamam gerekmiyormu ???

vatandas30

ISD ye tek ses kaydettiysen adresleri bağlamana gerek yok. hepsini low yap.
kayıtlı ses sayısı çok ise bu durumda adresleri pice bağlaman gerekir. ben aynı devreyi kullanarak 9-10 sesi kontrol ettim.

bana ilk 8 adres yetti. onun için son iki adres pinini kullanmadım. sen istersen kullanabilirsin.

koraybb

60 tane sesin kaydı yaptım ben... o yüzden bütün adres pinlerini kullanmam gerekiyor ....

o zaman hepsini pic'e baglayıp kontrol etmem gerekiyor...