Pic ile kare dalga oluşturma

Başlatan tayyyfun, 26 Nisan 2007, 19:17:48

tayyyfun

Ben pic 16f84 ile şöyle bir şey yapmak istiyorum. Bir pininden 1 sn aralıklarla pals üretmesi gerekiyor. Pek fazla bilgim olmadığından yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim. Ancak :
porta.0=1
pause 1000
porta.0=0
pause 1000
gibi olmayacak. istediğim bir komut yazacağım o sayacak ve ben başka birşeyler de yapacağım o sayarken...
şimdiden teşekkürler...

XX_CİHAN_XX

tmr0 kesmesini kullanıcaksın sitede bolca ornek var tmr0 şeklinde arat yapmaya çalıştığın programın kodlarını buraya koy hatanı bulalım.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

teknikelektronikci

freqout komutuda kullanılabilinir sanırım bi araştır derim kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

tayyyfun

arkadaşlar sağolunda ben dediğim gibi pek fazla anlamıyorum yeniyim daha buraya örnek bi tane yazarmısınız flip flop olcak ama o olurken ben başka şeylerde yapabileceğim ilk başta yazsacağım yani o komutu o dewamlı işlicek şimdiden teşekkürler...

fatihsatir

Arkadaşım hangi dilde yazmak istiyorsun?
Dünya güzelliklerine dalıp ahiret hayatını unutma..!

teknikelektronikci

hocam başlık pic basic pro ya açılmiş sanırım arkadaşda pic basic pro da yazacak (tabi yanliş yere açmadıysa) :) sen sayarken başka işlerde yapmasını istıorsan benim de bildiğim kadarıyla xx_cıhan_xx üstadımın dediği gibi timer 0 kesmesini kullanacan forumda epey bi örnek ve anlatım vardı

hatta burda üstadlarım çok iyi anlatmıştı

https://www.picproje.org/index.php/topic,8852&highlight=

şu öss bitsin bende şu timer olayına yoğunlaşacam inşallah kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

mech

Bilginin Efendisi Olmak İçin Çalışmanın Kölesi Olmak Şarttır