Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

DTMFOUT de iletisim

Başlatan selvi, 10 Mayıs 2007, 20:06:11

selvi

dtmfout komutu belirlenen bir pinden telofon tuslarindan cikan ton seslerini rf iletisimi nasil yapilir.verici-alici modullerle ses tasinir mi.yada uretilen sesi kablosuz hangi sistemle nasil yapilir.
Yaşam anlamlandırıldıkça kutsaldır....

aslan_korhan

DTMFOUT komutu için PIC'in 10MHz'de çalışması gerekir. Fakat harici bir üretici ile kullanırsan daha iyi olur. Örneğin TP5088 gibi.
Bazı RF modüllerde ses taşıyabilirsin.
Fakat burada DTMF kullanmak yerine direkt Data aktarmak hem daha kolay hemde hızlı olur...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.

selvi

DTMFOUT komutu ile telefondan cikan tus seslerini cikarabildim. fakat sistemin dogru calisip calismadigi noktasinda emin olamiyorum.  bastigim tusun pic tarafindan nasil algilandigini anlamak icin cm8870 yardimiyla bastigim tusu lcd de gosterecek bir sistem olusturmak istiyorum. fakat bunu simulasyonda nasil takip edebilecegimi bilmiyorum.
yardimlariniz icin simdiden tessekkurker

frkcn

pic > 8870 > pic >  lcd
Bugün ömrümün geride kalan son günü...

sitenindelisi

Bordta fsan veya katana nickli üyelerin mesajlarında vardı. 8870 i bir picle siz yapacaksınız. Klavye ve pic bir modül ve picin 5 çıkışı olacak. Q1 Q2 Q3 Q4 STD.
Bastığınız tuş pic tarafından algılanıp binary karşılığı Q1-Q4 pinlerinde belirecek. Bu esnada kesme isteği de STD bacağında belirecek.

selvi

sitenin delisi nin belirttigi yerlere bakmaya calistim fakat hangi baslikta arayabilecegimi netlestiremedim. dtmf yada cm8870 basliklarinda bulamadim. daha net bir adres verilse sanirim ulasabilirim