Her Derde deva Pic Uygulama kartı

Başlatan command, 20 Mayıs 2007, 19:57:11

command

Arkadaşalar..Pic il uğraşmaya birkaç ay evvel başladım. Bi proje üzerinde çalışıyorum kısa amanda büyük yol aldım..
Ancak şöyle bir sorunum varr..
Çoğu zaman PIC'e yazdığımız kodu denemek için breadboard'da birçok devre kurup zaman kaybediyoruz. Bunun yerine PIC uygulama kartı hazırlamak daha avantaj sağlar .  Pic i( 16f877) yi programlıyorum ama her seferinde boardda kurmak filan devreyi denemek çok zor oluyor.. Bir uygulama kartı geliştirmek istiyorum
..
yani pic i programlayıcıdan söküp oraya takacam ve bütün portlatı hazır olacak...
bu nokada tıkandım çünkü bazı bortları pull up yapmak gerekiyormuş?? bazı kitaplarda PortA,4 pini için "open-drain özelliğine sahip olduğu için dışarıya akım verememektedir yazıyor..

isiste çizip baskı devresii çıkarıp yapmak istiyorum..

boyle bir devre varmı elinizde?? herşeyi ile hazır kristali beslemesi vss..

eğer varsa çok makbule geçecek.. şimdiden teşekkürler

muser53

www.beti.com.tr
bak
easypic4 kartı senin dersine deva olur.
burak1987 satıyordu 200 ytl ye

Göktuğ

www.tekoelektronik.com.tr
www.denizelektronik.com

gibi yerli firmalarda bulunmakta.

command

arkadaşar ben poara vermek istemiyorum..
verdiğiniz devreler çok profesyonel LCD filan var..
ben sadece portlaro konnektorlere taşıyabileceğim sasit birşey yapmak istiyorum.. besleme katı olacak, belki birde seri haberleşme katı (max232) hepsi bu.. isite çizip baskı devresini kendim çıkarmak istiyorum.. ama ince noktaları kaçırırım hatalı olur diye yapılmış devrelerin şemalarını incelemk istiyorum..

isite yokmu hiç çizim yapalım güzel birşeyler

malpaslan1979

Yapacağın şey şu farklı uygulama devrelerini tek kart ve devrede toplayacaksın ve duruma göre araya küçük swichler koyacaksın. Sana öngörü olması açısından www.olimex.com sitesini öneririm.