Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

HEX / BAS

Başlatan elektronik, 04 Haziran 2007, 01:15:03

elektronik

proteusda işlemciye  hex uzantılı yazılımı yüklüyoruz
peki derlemeden bas uzantılı olarak yüklersek çalışırmı acaba?

vale9

hocam denedinmi ki hiç? denersen söyle biz de öğrenelim
Hayat 1'ler ve 0'lardan ibarettir.

aykut54

sevgili kardeşim ahmet_ahmet yanlışlıkla ve dalgınlıklada olsa bir iki defa bas ve asm olarak proteusta pice yükledim simülasyon tuşuna bastım ve direkt hata verdim

yani bas ve asm gibi dosyaları proteusta pice yüklersen açmaz pic bana hex yükleyin başka bir şey istemem diyor :D

ALLAH'a emanet olun

a.zorba

bildigim kadar  CCS de böyle bır ozellık var . (ccs kulanıcısı olmadıgım için nasıl oldugunu bılmıyorum )
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

e3

Sanırım bir yanlış anlama var arkadaşlar.Eğer Bas uzantılı dosyayı hiç derlemeden direkt olarak PIC'e yüklerseniz hata verir, zira LST uzantılı dosya ortada yoktur.LST olmadığı zaman program yüklemiyor hatası veriyor.Eğer programı derledikten sonra Bas uzantılı dosyayı tekrar PIC'e gösterip çalış derseniz tıkır tıkır çalışır.Zira bende çalışıyor. :D İyi çalışmalar.İyi günler.
.eem.

yas

protection'nın söylediği doğru fakat proteus için sadece proton derleyicide yazılmış .bas uzantılı dosyalar derlendikten sonra çalışabiliyor.

elektronik

dün akşam bişeylerle uğraşırken  hex yerine birde bas gösterim dedim :) birde baktım çalıştı 8O bişey anlamadım yerçekimini keşfetmiş gibi oldum :) sizlere sormadan edemedim . sanırım @protection arkadaşımızın söylediği gibi bişeyler oluyor.