Microchip TCP/IP Stack Konfigrasyonları

Başlatan fatihvelid, 08 Haziran 2007, 12:35:41

fatihvelid

Merhaba Arkadaşlar, MCHPTCPStack'ı 18F serisinden istediğim PIC'e konfigrasyon yapıp kullanabilmem için yapmam gereken konfigrasyonlar nelerdir ? Bu konuda yardımcı olurmusunuz ?

MCHPTCPStack'in ne olduğunu açıklayayım öncelikle. Microchip'in embded software geliştiricileri için TCP/IP referans kodlarını içerir. FTP, HTTP, DHCP, DNS, NBOS, TFTP, ICMP, ARP, RARP, UDP, TCP, IP, MAC, MFPS, protkollerini içeren projelerdir. Farklı versiyonları sitesinden indirilebilir. ENC28J60, TRL8019, LAN91C111 yongalarıyla yazılmış versiyonları vardır.

Ama bu kaynak kodlar, microchipin geliştirdiği development kitinde çalışabilir. Başka devrelerde çalışabilmesi için o devreyi tanımlamak, ilgili konfigrasyonlar yapmak gerekir. Çok uğraştım ama çalıştıramadım. Zamanım olsa oturup baştan kendim yazmayı düşündüm. Ama bunun için yeterince vaktim yok.

Bu konuyla iştigal etmiş veya uğraşmakta olan arkadaşlar varsa bu konuda görüşlerini beyan edebilirler mi ?
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

tyilgin

Merhaba,

Sizin birzamanlar geçtiğiniz yoldan bugün ben geçiyorum sanırım.

Sorularınız cevaplarını bulabildiyseniz paylaşabilirmisiniz lütfen..

tyilgin

Alıntı yapılan: cynetron - 29 Aralık 2010, 00:56:10
http://www.barissamanci.net/Makale/3/microchip-stack-v520-yaptiginiz-donanimlari-dunyaya-acin/

Merhaba,

mikroc'nin kendi kütüphanelerini kullanarak kısa çözümler üretebiliyorum. Ancak kodlarımı mümkün olduğunca kısa tutabilmek için hi-tech te yazmak istiyorum.
Barış Samancı'nın dökümanlarını indirip inceledim ancak bayağı bir karışık geldi. Örneğin uygulamalar kısmındaki yazılan kodların hangi dilde yazıldığını anlayamadım. Exe leride olmadığı için tamamen pas geçtim.

"TCPIP Demo App" altındaki maindemo.c de fazla karmaşık geldi, ama hiç yoktan iyidir diyerek anlamaya çalışıyorum.

aslında aradığım şey yalnızca web server tarafı için http.c kullanılmalı ve şu komutlarla initialize edilir. while döngüsü içinde de şu prosedür tekrarlanmalıdır vs. gibi bir şey..

ilginiz için teşekkür ederim...