EVER marka MT34FN31 model step motor

Başlatan bunalmis, 09 Haziran 2007, 13:35:02

z

EVER marka MT34FN31 model step motor serisi icin fiyat bilginiz varmi?

Benzeri ozelliklerdeki CIN mali motorlarla performansini mukayese etme sansiniz oldu mu?

Motor ozellikleri icin tiklayin.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

OG

Satıcısı http://www.harkon.com.tr/harkon/index.php?option=com_content&task=view&id=49&Itemid=74 burada. Türkiye'deki en iyi fiyatları veren firmadır, daha küçük tiplerini bu firmadan alıyorum. Yazışabilirsiniz.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

haciman

@ bunalmis

Hocam benzer özellikte bir başka motor buldum nette (tabiki yurt dışı). Burdaki fiyatlarla bu ever arasında ne kadar fark var öğrenmek isterim.

600 oz/in Stepper Motor Model # RS34-600

Single Shaft: $110.00

Dual Shaft: $115.00

http://homeshopcnc.com/page6.html
“Buna karşılık sizden hiçbir ücret istemiyorum. Benim ücretim ancak âlemlerin Rabbi olan Allah’a aittir.”  (Şu’arâ Sûresi 109)

SENAY

bunalmış hocam bu motorlardan mt23ak serisini aldım. 3.3 voltluk motor. Bu motorlar için ne tip regulatör kullanıyorsunuz. Kullanacağım motor 3.3v 3 A. Kaç voltluk ve kaç amperlik bir bessleme devresiyle daha verimli çalıştabilirim bu motorları yardımlarınız için şimdiden teşekürler

z

Besleme gerilimi surucunuzle alakali bir konu. L-R tipi surucu kullaniyorsunuz besleme gerilimini 3*R degeri belirler, yok chopper turu surucu kullaniyorsaniz bu durumda besleme 3.3*10 dan daha buyuk olmalidir.

Besleme kaynaginin akimina gelince. Bu da surucu tipiyle alakali.
Eger ani ivmelenmeler ve yuksek hizlar sozkonusu değilse

L-R tipinde 6A akimi verecek gucte kaynak gerekir.  Choppper surucude ise besleme gerimi arttikca akim dusecektir. ornegin 33v icin akim 1A dahi yeterli olabilir.

Ancak buyuk ivmelenme ve yuksek hiz gerekiyorsa ornegin 33V icin 6A guc kaynagina ihtiyac olunacaktir.

Bu deger surucunun Half/Full/Mikro step olusuna gore de degisir.

Aldiginiz motorun tam kodunu ve fiyatini yazarsaniz sevinirim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

bigbey

Micro step konusunda biraz bilgiye ihtiyacım var. full, half stepler konusunda çalışmalarım oldu fakat microstep konusunda bilgiye ihtiyacım var. Bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan rica ediyorum.
TA6R

SENAY

bunalmış hocam aldığım motor mt23ak30 fiyatıda 75ytl bir adet fiyatı.
l297, l298 veya l6203 tarzında bir sürücü kullansak bu akım ve gerilim değerleri ne olmalıdır.