Güneş Dunyayı Yutacak-mı-ş .

Başlatan OG, 14 Haziran 2007, 01:37:34

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

fatihvelid

Kainattaki herşey sebepler planında dönüyor. Belki kıyametin kopmasıda, güneşin bozulan çekim kanunu ile dünyanın samanyolu dışına savrulması, güneşin dünyayı yutması yada samanyolu galaksisinde veya başka bir galaksi de oluşacak dev karadeliğin varlığı yutması şeklinde gerçekleşebilir senaryoları aklımıza gelmektedir.

Bir senaryo daha,

Günümüzde robot teknolojisi hızlı bir ivme ile ilerleme kaydetmektedir. Yapay zeka ve robot teknolojisi yeterince geliştiği taktirde robotlar günlük hayatımıza da gireceklerdir. Terminator ve türevleri olan filmleri izlemişsinizdir. Filmlerde ki gibi bu robotların hayatın her alanına girdiklerini ve çok önemli görevler üstlendiğini de eklersek, herhalde nerdeyse hayatın düğüm noktası haline gelebilirler. Oluşan küçük ve önemli bir bug , sökük çorap misali , (olacağı var ya) diğer sistemlerin alt üst olup kontrolden çıkmasına sebep olursa, ve robotlar kontrolden çıkıp insan öldürmeye başlarsa, herhalde bu ya dünyadaki insanlığın soyunun tükenmesine veyahut kıyametin büyük alametlerinden olan Yecüc ve Mecüc'ün geldiğine kanaat getirebiliriz. Belki de kıyametin kopması bu sebeplere bağlanır. Bir sebebe bağlanacak ya hani...

Ama bunlar sadece bir varsayım. Gerçeğini Hâk bilir.
Kainatta her canlı "DNA" diliyle yazılmış bir programdır...

a.zorba

kıyamet e en güzel cevabı nasıreddin hoca vermiş ya
- hanım ölürse küçük kıyamet  ben ölürsem büyük kıyamet kopar diye .             bundan kaçış yok bir şekilde olacak , önemli olan o güne hazırlıklı olabilmek .
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

aykut54

her gün görüyoruz televizyonlarda olüm olaylarını ölümler artık sıradan bir olay oldu yeryüzünde fitneler ve bozgunculuklar ve ayrılıklar olmaya başladı

kehf suresi yecüc ve mecüc hakkında
94.Dediler ki: "Ey Zu'l-Karneyn, gerçekten Ye'cuc ve Me'cuc, yeryüzünde bozgunculuk çıkarıyorlar, bizimle onlar arasında bir sed inşa etmen için sana vergi verelim mi?"

95.Dedi ki: "Rabbimin beni kendisinde sağlam bir iktidarla yerleşik kıldığı (güç, nimet ve imkan), daha hayırlıdır. Madem öyle, bana (insani) güçle yardım edin de, sizinle onlar arasında sapasağlam bir engel kılayım."
   96."Bana demir kütleleri getirin", iki dağın arası eşit düzeye gelince,"Körükleyin" dedi. Onu ateş haline getirinceye kadar (bu işi yaptı, sonra:) dedi ki: "Bana getirin, üzerine eritilmiş bakır dökeyim."

97.Böylelikle, ne onu aşabildiler, ne onu delmeye güç yetirebildiler.

98.Dedi ki: "Bu benim Rabbimden bir rahmettir. Rabbimin va'di geldiği zaman, O, bunu dümdüz eder; Rabbimin va'di haktır."

islam alemi bediüzzaman said nursi muhakemat adlı eserinde setti tam olarak himalayalar tarafında olduğunu belirtmişti

allahım bize ne yecüc mecücü ne deccal fitnesi ne dabbeyi ne 3 büyük depremi vede güneşin batıdan doğduğu ve amel kapılaının kapandığı vakti bize göstersin azrail a.s kardeşimiz hükmünde bize gelsin canımızı tereyağında kıl çeker gibi alsın ve azrail a.s desinki bize kardeşim allahın rahmeti üzerine olsun ve kardeşim cennetle müjdelendin desin

allah sonumuzu hayırlı etsin bizleri cennet mührü vurulan kullarından eylesin gerçekten kıyameti rabbimiz bize göstermesin
amin  amin  amin!

OG

Arkadaşlar konumuz fizik üzerine, dinsel veya diğer yorumlar bende de mevcut, UFO'ları bile tanırım  :lol:  , ama bunları başka alanlarda tartışırız.

Bazı bilimsel veri ve yorumlara göre güneş büyüyerek çapı dünyanın yörüngesine kadar ulaşacakmış,  tabi kimbilir kaç bin, milyon, milyar yıl sonradır. Dünyayı yutması için bu kadar büyümeye de gerek yok sanırım. Atomfizikçilerin konusu.
FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

timpati

illa rakam vermek gerekirse, bana öğretilen güneşimizin 20.000 (yirmibin) yıl sonra sonra önce şişip sonra hızla küçüleceği yolunda idi. sonunda onun da olacağı bir kara delik. mesele o zamana kadar bizim ne olacağımız.
why mr. anderson, why ?

mp3dragon

Güneşimiz kütlesinde bir yıldızın beklenen sonu genişleyerek kırmızı dev tabir edilen aşamaya gelmesidir. Bu aşamaya gelmeden evvel yıldızlar yaklaşık 10 milyar yıl "denge" halinde kalırlar. Astronomide "bir an" en az onbinlerce yıl olarak kabul edildiğinden, bu evrim muhtemelen insan ömrünün algılayamayacağı derece yavaş gerçekleşecektir. Süpernova patlamaları bile günler hatta haftalar ile ifade edilen bir süreçtir. Tabii 4-5 milyar yıl sonra insanlık kalırsa. Gördüğünüz canlı cansız herşey bugünkü hali ile varolmamış olup, gelecektede bugün gördüğünüz şeklinde olmayacaktır. Bizi yanıltan bu evrimler çok yavaş gerçekleştiğinden sanki herşey aynı imiş ve aynı kalacakmış hissine kapılmamız. Evren binlerce kareden oluşan bir filmse, tüm insanlık tarihi o filmin tek bir karesidir.
İyilik Yap, Denize At, Balık Bilmezse, Halik Bilir.