ledli sayıcı uygulamasında sorun

Başlatan aykut54, 06 Temmuz 2007, 12:04:30

aykut54

merhaba sevgili picproje ailesi
HAYIRLI CUMALAR

trafik lambalarında kullanılan sayıcı devreleri var 70'den geriye sayıyor
pic ile bu sayıcı uygulamasına başladım ledlerle nasıl bir bağlantı yapacağım burda sorun yaşadım

kodu yazdım sorun ledlerin bağlantı şekilleri ve trafik lambalarında kullanılan yeşil+kırmızı 2 renkli ledler piyasada varmıdır

vereceğiniz cevapları sabırla bekliyorum
saygılar

Chan86

slm aykut ben o işle biraz uğraştım ve yaptım 4 tane display varmış gibi düşünerek yapacaksın piyasada 2 renkli ledler var ben stajımı trafik sinyalizasyonu ile uğraşan bir firmada yaptım kartlar hergün elimden geçiyor ama daha alamadım kartların pcb şemasını alayım siteye yayınlarım...

ycmy

bildiğim kadarıyla çift renkli ledler piyasada mevcut ama trafik lambalarındaki kadar kalitelisini bulabilir misin bilmiyorum.başka bir yöntem olarak iki ayrı led kullanabilirsin bi sıra yeşil bi sıra kırmızı dizersin(küçük ledler kullanarak biraz sıkışık dizmelisin) yeşil iin ayrı kırmızı için ayrı çıkış alırsın picden programı da ona göre yazarsın benim aklıma gelen ilk yöntem bu

Chan86

Ama çift renkli led yerine tek tek sıra ile kızmızı-yeşil-kırmızı... olarak kullanmanı tavsiye ederim

Cetinal

peki ledlerle 7 segment display mı oluşturacaksınız  yoksa dotmatris oluşturupta  mesela yayalar için yeşil yandığında yürüyen adam animasyonu oluyo o gibi birşey mi yapacaksınız

kolay gelsin