seri port arayüz programı

Başlatan roll, 22 Temmuz 2007, 21:51:24

roll

Arkadaşlar  877  ile seri iletişim yapabiliyorum. Şimdi istediğim pic den aldığım  ascii verileri arayüz programı ile  dönüştürüp görüntülemek.Aslında iletişimim çift yönlü  hem alıcı hem de verici programı yazmak istiyorum.Arayüz programı konusuyla önceden uğraşmış arkadaşlar konuyu anlatan bir link   ya da örnek program verebilir mi?. C  C++ yada visual basic  olabilir.Sitedeki örneklere bakıyorum fakat gözümden kaçanlar olabilir.

unerakcay

Eğer yetersiz gelmiyorsa windows'un HyperTerminal'ini kullanabilirsin. İki yönlü olarak veri transferi yapman mümkün. Kolay Gelsin...
Mikro C 6.20 MPLAB 7.50 EasyPIC4

alieren

Macera

Burda C altında çalışan bir örnek kod var

Örnek kod
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

mcht

microcode studio ile gelen serial communicator diye bi program var onada bi bak istersen bence gayet kullanışlı
mCht

erdinch

okuldaki projemde kullandığım küçük bir uygulama.visual basic ile yapmıştım.pic için kullandığım kodlar da dosyada mevcut.

http://rapidshare.com/files/45203423/boot___control.rar.html

roll

sağolun arkadaşlar  programlarınız  işime yaradı kodumu yazıyorum.Erdinç senin uygulaman da gayet güzel VB yi sıfırdan öğrenmek için birebir.

elwoodblatch

banada benzer olarak  pıc kullanarak rf ıletısım ıle lcd ye karakter gonderıcem.arx34 ve atx34 modullerı kullanarak lcd ye verıcıden gonderdıgım karakterleri yazdırmak ıstıyorum.
asm programına ıhtıyacım var yardımlarınızı beklıyorum