aracı doğru park ettirmek

Başlatan monelge, 23 Temmuz 2007, 10:39:38

monelge

oto servisinde araçları belirlenen yere uygun bi şekilde park ettirmek istiyorum örnek

bu konu ile uygulacağım yöntem veya kullanacağım sistem nasıl ulmalıdır ultrasonic mesage ölümü ile mi yola çıkmalıyım yoksa farklı yöntemler üzerindemi yoğunlaşmam lazım

bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım şimdiden tşk ederim.

saygılarımla
Dünyadaki en tehlikeli üç şey: 1) Elinde lehim makinesi olan bir programcı. 2) Yazılımla çalışan bir donanım. 3) Aklına fikir gelen bir kullanıcı.

stlg

Sevgili kardesim

Bu iş icin en uygun cozum optik elemanlar kullanman her kenara bir yada iki fotosel kullanman (cisimden yansımalı) yeterli olacaktır kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

monelge

aklından geçenlerde öle şeylerdi fakat örnek verebileceğin muadil bir proje varmı mesala araba park sensöreleri gibi örnekler

cevabın için de tşk ederim
Dünyadaki en tehlikeli üç şey: 1) Elinde lehim makinesi olan bir programcı. 2) Yazılımla çalışan bir donanım. 3) Aklına fikir gelen bir kullanıcı.

Maxim

Bence park edenleri eğitin önce ,
birde kocaman bir tabela ile yazı yazın ,şöyle 500 puntalık falan ,
hatta yanıp sönen neonlardan olsun yazı .

darkboy

Dostum bu istediğin olayın projesini hatırlıyorum once kumandalı bir araçta denendi daha sonra gerçek boyuttaki olanı yapıldı videolarını izledim googleda biraz ararsan çıkacaktır.

aslan_korhan

Mercedest'e bazı yeni araçlarında kendi kendine park etme özelliği koydular. Veya en azından direksiyonu nasıl çevireceğini gösteren bir sistem.
Fakat bunların sistemi bile tam randımanlı çalışmıyor. Yani Mercedes bile yapamadıysa biraz zor gibi...

Sanırım sen araçın yanlış park edildiğini tespit edecek bir sistem istiyorsun.
Bunu bir adet Kamera ile yapabilirsin. Motion detekt özelliğini park alanının dışına seçersin, araç bu alana geldimi uyarı sinyal alırsın.

Bu özellik sık olarak kullanılıyor Kamera Güvenlik Sistemlerinde. Mesela Kamera bir alanı izliyor. Bu alanda girilmemesi veya ellenmemesi gerek bir şey varsa burada alarm veriyor...
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.