LA4440 sağlamlık testi

Başlatan SpeedyX, 23 Temmuz 2007, 21:05:54

SpeedyX

Elimde birkaç tane LA4440 ses entegresi var, bunlar boşta duracağına ufak bir amfi yapacağım ama entegreler çıkma.

Sağlamlıklarını, devresini yapmadan kolayca test edebilir miyim?

Yalnız resimde 2H2 yazan yerde bende 5M3 yazıyor, farkı nedir?

Burada bilgileri ve devresi var:
http://www.electronica.ro/audio/LA4440.shtml

ipek

test konusunda bir bilgim yok diger uc hanelik kod uretim tarihi ve yilina ait genelde lot nr ,joint date ,product date diye gecer
basitce okur isek resim 2002'de imal edilmis elinizdeki ise 2005 yilina ait

timpati

uygulama devresinde IC'nin kendisi dışında kondansatörler var sadece yanılmıyorsam. yarım saatte yapılacak bir devre...IC yerine de bir IC soketi (tek sıra pinler) konup ses işareti olarak sabit frekanslı bir osilasyon verirsen entegreleri denemek bir kaç saniye sürer.
why mr. anderson, why ?

SpeedyX

Evet, fakat güç kaynağım yaklaşık 1000km uzakta ve etrafta 2w tan daha büyük trafo bile yok. Güç kaynağıma ulaşınca bir devre yapıp denerim.

stlg

SpeedyX Hocam

Pek kullanışlı bir yontem değil hata riski var ama su sekilde yapabilirsiniz
12 ve 10 nolu cıkıs pinlerini + ve - gore direnclerini olcer digerleriyle karsılastırırsınız malum cıkıslar genelde hasar gorunce direncleri degisir bu uygulamayı giris ve diger pinler ilede yapabilirsiniz kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

SpeedyX

Teşekkürler, hemen denedim ve tüm değerler aynı gösteriyor. Sanırım ümit var.