Entegre test cihazı

Başlatan kenanserhat, 28 Temmuz 2007, 19:14:37

kenanserhat

arkadaşlar bir firmada gördüm 8bacaktan 40 bacaklı entegreleri ismi silinmiş olsa dahi ismini buluyor o entegre özelliklerini ve karşılıklarını verip sağlamlık testini yapıyor ayrıca arızalı olan bacaklarını da gösteriyor gördüğüm cihaz ayrı ayrı 2 cihazdı 1ci cihaz 74ls tipi entegreleri 2ci cihaz ise opamp tipi entegreleri ölçe biliyor böyle bir cihazın devresi varmı bula bilirmiyiz

Cetinal

bu senin dediğin universal programlayıcı cihazlardan bahsediyorsun

xeltek  in sayfasına gir orda var süperpro serisi uygun dur

nerdeyse tüm işlemci markalarını ve dijital tüm entegreleri kontrol edebiliyor

bunun devresini yapmaya gelince aklından bile geçirme derim

ipek

Epe magazin dergisinin gecmis yillarinda bagimsiz olmayan pc ni seri portuna baglanip visual basic arayuzlu bir devre mevcut sayiyi hatirlayamiyorum cok basit bir sey idi StandAlone yani pc den bagimsiz kendi lcd ile calisabilenler bunlar ulkemizde oldukca pahali bunlarin dezavantaji logic ,cmos yada cok kullanilan tipler olmak uzere static ve dynamic ram'lere bakabiliyor bunu on yil evvel yurtdisindan 100$ Jameco
elektronikten almistim kullanisli ve pratik bir alet evet opamp test cihazlari mevcut fakat yillardir opamp ile calismis insanlar dunyanin 741,lm358,ve lm324 den kurulmadigini gayet iyi bilirler bu tur bir alete sahibim zar zor getirttigim kutusundan cikartigim AD8055 yada 8056'ya bozuk demektedir..kisacasi izafi kolay gelsin....

teknikelektronikci

aslinda kontrol etmek istediginiz entegreler kapi entegreleri ise ve flip flop veya sayici entegreleri ise bunun devresini yapmak kolay o kadarda zor değil pic ile rahatca yapilir sadece her entegrenin calisma prensibini bilmeniz gerekir aslinda gecen sene okuldan bir hocamiz 74 ve 40 serisi bütün kapi entegrelerini kontrol yani saglamlik testi yapan bir program ve devre gelistirmisti gayet de saglikli calismisti yani programlama da iyiseniz kendinizde yapabilirsiniz kolay gelsin
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

stlg

Bu tür cihazlarda bazı entegrelerin testinin yapılamadıgını biliyorum ornegin monostable entegreler
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

nurim

Alıntı yapılan: "kenanserhat"arkadaşlar bir firmada gördüm 8bacaktan 40 bacaklı entegreleri ismi silinmiş olsa dahi ismini buluyor o entegre özelliklerini ve karşılıklarını verip sağlamlık testini yapıyor ayrıca arızalı olan bacaklarını da gösteriyor gördüğüm cihaz ayrı ayrı 2 cihazdı 1ci cihaz 74ls tipi entegreleri 2ci cihaz ise opamp tipi entegreleri ölçe biliyor böyle bir cihazın devresi varmı bula bilirmiyiz

Birisi DIGITAL IC(fiyatı $1099.00) ,diğeri LINEAR IC 'leri (fiyatı$1399.00) test ediyor.

SİTESİNİ İNCELEMEK İSTERSENİZ
"Bilgi paylaştıkça artar ,acı ve keder paylaştıkça azalır"

a.zorba

ipek hocamızın bahseddiği epe dergisi nin ilğili sayısı programı ve kodları aşagıda .

http://dosyam.net/?id=4uyieo
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.