Lucid rüya aleti lütfen yardım

Başlatan senty, 30 Temmuz 2007, 19:38:07

senty

arkadaşlar ben lucid rüya aleti yapıyorum yalnız.  PIC16F628A entegresine zamanlayıcı program gerekiyor ve aramaktan perişan oldum ben yapamamda ancak bu sitede bulurum diye düşünüyorum nolur yardım edin. Şimdi 2 adet led var ve o ledleri örneğin 3 saat sonra otomatik yanıp sönmeye başlaması lazım bunun içinde PIC16F628A program yüklemem gerekiyormuş. yardım ederseniz çok sevaba girersiniz aslında size yapacağım şeyin sitesinide vereyim ingilizce ama mantığı dediğim gibi. ledler bir süre sonra yanıp sönmesi gerek bunun için program gerek siteside bu.

http://cre.ations.net/creation/assembling-your-face-mounted-lucid-dreaming-mask

lamercik

yapacağın devrenin tam olarak işlevlerini anlatırsan daha kolay cevap bulabilirsin.

senty

2 adet led var ve bu ledler birsüre sonra yanmasını sağlayacak programın PIC16F628A entegresine böyle bir program yüklenmesi gerekiyor.

http://cre.ations.net/image/view/full/1311  devre bu şekilde yapımı bu ve bu program bana çok acil lazım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

upayi

lucid rüya aleti (Bune tam olrak ne ne işe yariyor.Ruya tabirligi mi yapiyor)Açiklartsan sevinirim
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

Ziya

Alıntı yapılan: "senty"2 adet led var ve bu ledler birsüre sonra yanmasını sağlayacak programın PIC16F628A entegresine böyle bir program yüklenmesi gerekiyor.

http://cre.ations.net/image/view/full/1311  devre bu şekilde yapımı bu ve bu program bana çok acil lazım yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.
Projeyi yapan kişi 10 dolara programlanmış olarak satıyormuş. Ondan iste. Herhalde işin sırrı yazılımda. Adam sana sarışın görmek istersen farklı, esmer istersen farklı sürelerde ışık yakıyordur. Bu ledlerin yanma süresini ve ne zaman yanacağını da kendisi biliyordur. Yok illa led yakan bir program istiyorsan arama linkine gir ve arat. 16f628 ile yapılmış çok sayıda led flash örneği bulursun.

Ben sana bir program yazabilirim ama zebanileri görme ihtimalin yüksek olur. Ledleri 220 V-300mAlik olanlardan seçeceksin, yatarken cihazı başının altına koyacaksın.
Bu günden sonra hiç kimse sarayda, divanda, meclislerde ve seyranda Türk dilinden başka dil kullanmaya. (13 Mayıs 1277) Karamanoğlu Mehmet Bey

upayi

siteyi açinca bir pencere içinde 62 sayflik bir pdf çikiyor  o nu bir incele istersen.
upayi developer free energy system (oler cell free energy motor design Guns design (magnetic guns=)

senty

ya arkadaşlar çok iyisiniz hepiniz ne güzel insanlarsınız ya hemen yardım ettiniz beni çok mutlu ettiniz Allah razı olsun ben o kadar uğraştım sonunda bu program kalmıştı. ziya kardeşim  CaFFeiNe kardeşimin verdiği kodlar doğrumu verdiği kodları nasıl derleyecem hiç anlamam ben ben parçaları hazır halde elektronikçiye verecem sadece program kaldı yardım ederseniz çok mutlu olucam sentyy@gmail.com msn adresim hep açığım eklerseniz ziya arkadaşım sevinirim ve anlayan arkadaşlar hepinizden Allah razı olsun şimdiden sağolun program için.

CaFFeiNe

kodu sitede buldum doğrudur ama senin berrak rüyalar görmeni sağlamayabilir
çünkü siteye biraz göz gezdirdim, anladığım kadarıyla bu işi yapan pahalı cihazlar varmış infraruj sistemle uyurken göz hareketlerini (titreme vs) izleyip REM uykusu vs. durumunu tespit edip ozaman ledlere flaş yapıyormuş ve gördüğün rüyanın daha gerçekçi olmasını filan sağlıyormuş
bu sitedeki arkadaşta birkaç olumsuz denemeden sonra aman boşver ne yapacam tespiti filan deyip 3-5 saat sonra ledlere 5-15dk aralıklarla flaş yaptıran bir devre yaparım olur biter dedikten sonra görülen devreyi yapmış , bu devredede önceleri tam sonuç alamamış sonra zamanlarla oynayarak bazı sonuçlar elde etmiş
yani bu programlama vs. işinden anlasaydın iyi olurdu çünkü ilk seferinde sonuç alamama ihtimalin var (herkes aynı süre zarfında REM uykusuna geçmeyebilir ne biliyim)

dipnot olarak ilginç bir devre önümdeki 5 yıllık kalkınma planına aldım bi ara denemem lazım :)
aslında hipnoz durumuna sokan bir şey olsa çok hoşuma giderdi

aster

Böyle bir şeyi okul sıralarında yapmıştım, sevinçle gece çalıştırdım,
ama sabah gözler ayvayı yemiş kafa darmadağın olmuştu.
Çöpe atmak gerektiğine karar vermek zor olmadı, tabi tercih sizin.  :)

Şu şekilde kullanabilirsiniz, istenmeyen misafiriniz gelirse gece onun odasına koyup çalıştırın  :)

CaFFeiNe

hocam sen ışığı fazla kaçırmışsın galiba :) yukarıdaki sitede ondanda bahsetmiş led parlaklığı fazla olursa tamamen uykudanda uyandırabiliyormuş yani biraz deneme yanılma yapılması gereken bir alet
ama insan kendini Matrix'teki neo gibi hissederse (okadar gerçekçi rüyalar gördürürse) denemeye değer :)

senty

ya inşallah işe yarar o kadar uğraştım o göz hareketlerini takip eden cihaz ne kadar patlar acaba :S