cx75 telinin ekranını picle nasıl çalışıtırırız..

Başlatan mustafa_cmbz, 02 Ağustos 2007, 12:52:15

mustafa_cmbz

arkadaşlar pic basic kullanıyorum ve elimde siemens cx75 marka cep telefonun ekranı ve camerası var ben bu aletleri değerlendirmek istiyorum acaba yardımcı olabilecek olan varmı... mesela ekranı nasıl kullanırız diğer lcd ekranalrdan farkı nedir bu ekranların..

sonra bu kamerayı bir ara modul vb. devre ile bu ekrana bağlaya bilirmiyiz veya analog yada digial çıkış veren camera yapbilrimiyiz bu malzemelerden?....

ekranın ustunde:

P03-422AS
3548980006
A5 B0007
5086643

YAZMAKTA.. ve 10 tane ayağı var ve üzerinde birde minic dökme bir çip var..

camerada:

4c232n
660109
758a

yazmakta 20 ayağı var yanlış saymadıysam cok ufak cunkı...

bcavlak

Selam arkadaşım.
CX75 ekranını 132 x 176 pixels, 262K renk, TFT bir tür.
bunu bir PIC  ile kontrol etmen çok zor. Verdiğin bilgiler ile bu ekranın işlemcisi hakkında bir yere varılmaz. Eğer ekranı kontrol eden işlemciyi bulabilirsen bunun datasheet bilgisiyle çok sabırlı bir işe başlamış olursun.
Çünkü çok sayıda komutları ve data işleyişi var. Ben bulunca sana işlemcisinin adınıda vereyim. Bir ara vardı
kolay gelsin...
Bilgiler, paylaşıldıkça değer kazanır.

mustafa_cmbz

vallahi arkadasım telefon tamamen elimdeydi ama önemlı parçaları soktum attım..hiç aklıma gelmedi o... telin arızası basit bişeymiş arkadaş sitede eletrık görevlisi sitede gezerken atık kutusuna bakmış telefon bulmuş..almış bakmış tel çalışıyo ama programlarda sorun varmış sorna kapağını felan almış  banda telin çıplak halını getirdi işine yarar dedi..eğer yardımcı olursan sevinirim ekran konusunda değilde camera cok önemlı ekran önemlı tabi olursa tv yaparız belki :) cameranın kullanımı mumkunmu...