pic ile nokia telefonu açma

Başlatan kara_kalem, 04 Ağustos 2007, 18:30:47

kara_kalem

merhaba arkadaşlar .

gsm teknolojisine uzağım, amatör bir kullanıcı olarak. anacak pic-8051 konusunda bilgim var. ccs ve keil dillerinde programlıyorum.

sorum şu; kapalı olan bir nokia telefonu pic ile on/off butonunu kullanmadan açabilirmiyim?

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

mustafa_cmbz

ilk önce pıc-8051 diye pic seisinde böyle bir işlemci yok sizin  dediğiniz baska bir işlemci pic ile bir alakası yok...

sorunuza gelince  telefonu on off tusunu kullanmadan açmanız mumkun fakat telefon neye göre kendını on veya off yapıcak biraz açarsanız pic ile nasıl yapılcağı konusunda yardımcı olurum fakat 8051 ile dersenız hiç bir fikrim yok....

kara_kalem

:) sanırım yanlış anlaşılma oldu. ben 8051 yada pic mikro denetleyicilerinden her hangi bir aileden yapılabilir demek istemiştim.

problemimiz bir alarm sistemiyle ilgili. alarm çaldıgı zaman telefonun açılmasını istiyorum diğer durumlarda batarya harcamaması için off durumunda olmalı...
yardımlarınızı bekliyorum, teşekkürler.

aslan_korhan

Alarm sisteminden telefona besleme alsan daha iyi olur. Telefonun kendi pili ile pek güvenli olmaz. Gerçi tam olarak nasıl bir alarm bilmiyorum.

Telefon devamlı olarak bu sistemde kulanacaksa, Açma-kapama buttonunu bir transistör ile kontrol etmek en kolayı bence. Senin dediğin şekildede olabilir ama sadece on-off için bu kadar zahmet gerekesiz....
Dünyada 10 çeşit insan vardır. Binary bilen ve bilmeyenler.