Kayan yazı projeleri

Başlatan gokerg, 13 Ağustos 2007, 20:36:02

gokerg

http://rapidshare.com/files/48764149/runningtext.rar     arkadaşlar burada çok iyi bir kayan yazı projesi buldum fakat herşey ingilizce, bu konuda bana yardımcı olabilecek biri varmı acaba , adamlar bütün ayrıntıları yazmışlar fakat anlayamıyorum yada bilginiz varmı bu kadar iyi bir devre türkçe bir sitede bulabilirmiyiz? sanırım pic ile yapılmıyor bu devre , ben araştırdım fakat çok basit devreler buldum türkçe olarak..

http://www.edaboard.com/ftopic58756-0-asc-120.html

mustafacan

2 yıl önce denendi çalışıyor. fakat devre ekonomik değil.max 7219/21 kullanılmış. gerisi ingilizce açıklanmış. efekt falan yokdüz kayan yazı panosudur. taramada sıkıntı var sütunlar tık tık tık atladığı için kıpraşmalar görünüyor. 595li bir pano gibi akmıyor. duraksamalar var. değişik hızlarda modifiyede ettik değişik hızlarda kristallerde denedim olmuyor. bi kasıntı var. kodun bu hali ile  maksimum 11 adet modül kullanılabilir. pcden yükleme yapılabiliyor. başka türlü veri girme imkanı şu haliyle yok. tr karakterler yok ama tanımlaması kolay.  isis ares çizimlerini,  pc arayüzünü ve Tr karakterli hex dosyasını/dosyalarını bulursam gönderirim.
esas site budur...
http://www.woe.onlinehome.de/e_projects.htm#ledfont
Keşfedilecek çok teknoloji var. Boş Vaktim Yok!

lojikmemo1

Alıntı yapılan: "gokerg"yavv aslında bana şöyle sağlam bir kayan yazı projesi lazım yaptımmı dükkanımın camına asabileceğim gibi onu oradan ikidebir indirmeden  yazıyı update edebileceğim bir proje saati tarihi gösteren bişey böle bir kayan yazı projesi varmı baskı devreleri falan nasıl yapılacağı adım adım anlatılmış?

OLMAZ MI
Hatta ben bir yerde gördüm adamlar nasıl yapmışlar ise zip dosyasına pcb havya ve lehim telinide koymuşlar (hakkaten tıp, özellikle ortapedi çok ilerledi) neyse başka bir proje gördüm o daha iyi adamlar (artık kim se bunlar) bu kez rar dosyasına kayan yazı koymuşlar kasası ledi falan tamam bir tek bir bilgisayar alıyorsun takıyorsun o kadara ama sen googleyi bir tara bakalım belki söz konusu adamlar başka bir rar dosyasına bilgisayar koyup paylaşmışlardı belkide sende rapidden çekersin..

Arkadaşlar forum demek yardım demek sipariş verip bedavadan iş yaptırmak değil sen bu cümleleri ancak parasını ödeyip bir elektronik firmasında telaffuz edebilirsin emeğe saygı asıl bu olmalı. Tabiiki paylaşımdan yanayım ama tüm projeyi buna pcb şemsaı ve program dahil alıp sadece montaj yaparak çok fazla bir şey öğrenilemez diye düşünüyorum. Takıldığın konuda yardım istiyorsan bana sorabilirsin ben daha önce bir firma için yaptım programınıda grafik ekran(led tv) adlı kunuda verdim indir incele programı sattığım için burada yayınlayamadığımı da söyledim.
Yaptığım kayan yazıda; 10 tane animasyonlu yazı,14 farklı animasyon, kayan yazı, 2 farklı font ,saat ,sıcaklık,tarih,usb,klavye,seri port var istediğin konu hakkında sor yardım edelim ama biraz önceki sorun beni üzer.
Saygılarımla...
İnsanlara Akılları Ölçüsünde Söz Söyleyiniz.

gokerg

iyi güzel espiri yapmışsınızda , bu tip düşünce tarzı türki ye ye özgü sanırım yukarıda da linkini verdiğim bir dünya inglizce sitede benim aradığım gibi şeylert yapılmış tek türkiyede yok niye acaba, sanki bana yapıp da gönderin demişim gibi konuşuyorsun.

mustafacan

Alıntı yapılan: "gokerg"sanki bana yapıp da gönderin demişim gibi konuşuyorsun.
demediğin bir o kalmış zaten... burası proje paylaşım yarımlaşma sitesi. sende elindekileri (varsa) koy sora bişiler iste

gokerg

Alıntı yapılan: "mustafacan"
Alıntı yapılan: "gokerg"sanki bana yapıp da gönderin demişim gibi konuşuyorsun.
demediğin bir o kalmış zaten... burası proje paylaşım yarımlaşma sitesi. sende elindekileri (varsa) koy sora bişiler iste

dediğim gibi benim istediğim şekilde yapan birçok site var  yurtdışında, bu da bu sitenin eksikliğini gösterir yada sizin bilgiyi paylaşmak istemediğinizi, benim elimde devre yok tasarlayabilsem zaten burada sormam , yanlış sitede araştırma yapıyomuşum kusura bakmayın......

ilker_32

a.zorba

Alıntı yapılan: "gokerg"iyi güzel espiri yapmışsınızda , bu tip düşünce tarzı türki ye ye özgü sanırım yukarıda da linkini verdiğim bir dünya inglizce sitede benim aradığım gibi şeylert yapılmış tek türkiyede yok niye acaba, sanki bana yapıp da gönderin demişim gibi konuşuyorsun.

bir ara forumda kayan yazıdan ğeçilmıyordu her çeşidi vardı  önce forumu bır gezıver.
Bilenler bilir . Biz maraşlilar için şehir olarak şubat ay' i bayram ,kurtuluş ,yaz in gelmesiydi. Şimdi karalar in yas in ayı oldu.

gokerg

forum doluda hepsi yarım yamalak projeler

kalaman

yarım yamalak diye birşey yok. tam olarak çalışan projeler de var. ayrıca; sadece kayan yazı için değil, herhangibir çalışma için forumu ilk önce araştırıp puzlle ın parçalarını birleştirmeye çalışıyoruz hepimiz. veya elimizde olanlarla buradaki eşsiz bilgileri birleştirerek daha iyiye bile gittiğimiz oluyor. çünkü bu forum bir hazine ve uzun yıllardır var.

çok bilmiş gibi yorum yazmayı sevmiyorum ama ben de bilgi peşinde koşa koşa bunları öğrendim.

gokerg

Alıntı yapılan: "mustafacan"2 yıl önce denendi çalışıyor. fakat devre ekonomik değil.max 7219/21 kullanılmış. gerisi ingilizce açıklanmış. efekt falan yokdüz kayan yazı panosudur. taramada sıkıntı var sütunlar tık tık tık atladığı için kıpraşmalar görünüyor. 595li bir pano gibi akmıyor. duraksamalar var. değişik hızlarda modifiyede ettik değişik hızlarda kristallerde denedim olmuyor. bi kasıntı var. kodun bu hali ile  maksimum 11 adet modül kullanılabilir. pcden yükleme yapılabiliyor. başka türlü veri girme imkanı şu haliyle yok. tr karakterler yok ama tanımlaması kolay.  isis ares çizimlerini,  pc arayüzünü ve Tr karakterli hex dosyasını/dosyalarını bulursam gönderirim.
esas site budur...
http://www.woe.onlinehome.de/e_projects.htm#ledfont

mustafacan arkadaşım yaprığınız devre bu muydu??

http://www.geocities.com/grngoker/kayan_yazi.pdf

mustafacan

iki devrede birbirinden farklıdır. Galiba şemalardan görmüşsündür...