DC - 100A --> 0..20mA veya 4..20mA Transducer

Başlatan Vodka, 16 Ağustos 2007, 18:50:00

Vodka

Arkadaşlar Merhaba,

2 tane 100 ve 1 tane 60 A Doğru akımı transducer ile okuyup plc ye göndermem gerek.

Kullandığınız ve tavsiye edebileceğiniz kaliteli ürünler var mı acaba? ( endüstriyel otomasyon için )

Tercihim Hall effect dir.
Akım Trafolu da olabilir.

Teşekkürler.
Burak
DANGER!!! HIGH RF POWER

timpati

"LEM marka akım trafolarının katalogunu incele" derim. çok şık çözümler bulunabilir. ÖZDİSAN satıyor.
why mr. anderson, why ?

stlg

Sevgili kardesim

Asagıdaki urunler ve kendin tasarlayacagın bir opamplı devre ile bu işi halledebilirsin kolay gelsin

http://www.emge.com.tr/sont.htm
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

kemalguler

AC akım için akım tr kullanılabilir,DC akım  için akım bölücü elemanlar kullanılır.DC akım ölcebilmeniz için şönt direnç (uygun bölme oranlı) kullanmanız uygundur.

Vodka

Lem marka transducerlar evet güzel ancak stok yok. gelmeside 2 haftadan önce olacağını zannetmiyorum.

şönt kullanmaya karar verdik. ufak bir mV ölçen transducer ile plc ye girecem. mevcut 60mV - 100A lik 60mV - 60A'lik 2 tane şönt ile projeyi tamamlayacağım. Fikir ve öneriler için tekrar teşekkür ederim.

Kolay gelsin..
DANGER!!! HIGH RF POWER

stlg

Sevgili kardesim

Ben sana sont dedim ama bu tür uygulamada olusabilecek hatanın geriye dogru pek cok elemana zarar verebilecegini unutma ,pratik ve malzemesi kolay bulunan bir yol ama bir o kadarda riski var ,lem turu uygulamalarda bu risk ortadan kalkıyor plc ni ucurma  :lol:  kolay gelsin
ALLAHA EMANET OLUNUZ Hoştur bana senden gelen,  Ya gonca gül yahut diken,  Ya kaftandır yahut kefen,  Kereminde hoş lütfunda hoş.

Vodka

merak etme dostum
izolasyonu olan transducer kullanıcam, onu düşündüm ve izolasyonlu olanı tercih ettim. Tek kat izolasyon mevcut!
DANGER!!! HIGH RF POWER

Vodka

Arkadaşlar merhaba

Eğer böyle bir uygulamayı yapacak arkadaş olursa ki ben bu sorunu yaşadım, Transducer'ın gerilim izolasyonu olmasına çok dikkat edin.

Kullanılan malzemeler:
- DC şönt barası
- in mV Transducer, out 4..20mA

Eğer izolasyon olmaz ise referans noktaları aynı olacak ve potansiyel farkı meydana getiremeyecektir.

Kolay Gelsin..
DANGER!!! HIGH RF POWER

Veli B.

Vodka

Kullandığım ürün oldukça geniş bir ölçüm alanına sahip ve configure edilebiliyor.

Allegro firmasının dağıtıcısı var mı? sample istesek gelir mi acaba :) ?
DANGER!!! HIGH RF POWER

e3

Sample gönderiyorlar, sadece İstanbul'daki temsilciden size gelecek ürün için kargo bedeli (5-8 YTL) ödersiniz  :) İyi günler.
.eem.

Vodka

Şansa bak sample istedim onaylandı ve tedarikçi firma ile aynı yerdeyiz :)
DANGER!!! HIGH RF POWER