Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

PBP CARPMA YARDIM

Başlatan lordtorm, 01 Eylül 2007, 06:41:53

lordtorm

önce teşekkürler
şimdi
a=229
b=2922

c=a*b
d= div32 100

dedigim zaman sonuc 6691 cıkıyor ama bana gerkli olan tam deger yani 669138 bunu nasıl hesaplarım yardımcı olursanız sevinirim
pıcbasicpro baslıgı altında 23 sayfa var her sayfada 50 konu ilk 12 sayfayı inceledim soruma cevap bulamadım eger daha sonraki sayfalarda cevap varsa şimdiden ozur dilerim.
ete hocamın tüm derslerini tek tek  inceledim oradada cevap bulamadım varsa benim dikkatsizligimdir.
flout nedir en ufak bir fikrim bile yok pbp den baska bir dili bilmiyorum buda benim esekligim.
saat sabah 6:24 7 saattir arastırma yapıyorum uykusuzluktan gözümün önündeki cevabı goremiyorsam buda benim salaklıgım.
bırakayım diyorum bu işleri

hademe

PBP de iki değişkenin çarpım sonucu 65535 (word-2 byte) i geçerse sonuç bu şekilde yapmaya çalıştığınız gibi /100 şeklinde çıkar. 2byte dan büyük değişken içeriği olamaz PBP de.

Proton derleyicisine geçmek sizin için daha makul olacaktır 4 byte değişken tanımlayabiliyorunuz ve işlem sonucu milyar haneli rakamlarla çalışabilirsiniz. Protonda PBP gibi basic derleyicisi ve sitemizde son versiyonu mevcut şimdi kurduğunuzda 3 saat sonra programınızı yazıyor olursunuz.
Her türlü temizlik işleri yapılır.

lordtorm

teşekkür ederim protona basladım
bırakayım diyorum bu işleri