Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

24lc64 ve pic

Başlatan mustafa_cmbz, 01 Eylül 2007, 14:12:51

mustafa_cmbz

arkadaşlar siteyi dolaştım fakat 24lc64 iiçin herhangi bir uygulama bulamadım uygulamadan kastım ayaklarının pice bağlantısı...

yanı okumak için hangi ayak kullanılmakta yazmak için hangisi isiste sck,sda,wp,a0,a1,a2 ayak isimleri var..bunların yazmada ve okumada kı bağlantıları nasıl olacak...veya şöyle sorım 24lc64 vb. eepromların picle haberleşmesi için belirli bir pin mi kullanılır?

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

mustafa_cmbz

hocam ben sorumu ne iğisi şöyle sorayım kendım diğer eeprom konularaına bakarak yaparım dedim ama olmadı 24c64 ü bağlantılarını buldum data ve clk pinleri pic'e wp ve diğer a0,a3 saseye fakat benım bu eepromla yapmak istediğim mesela 10 tane veya daha fazla butondan herhangı bırının en 1 olması halınde  hafızaya kaydetmek isitiyorum bunu picin hafızasına da kayıt edebilriim ama onu daha önce hiç denemedim....

bu 2 sorum için bir çözüm yolu gösterebilirmisiniz ?ve birde adresler nasıl ilerler sırası ile mesla 1.2.3. adres gibimi...

Veli B.

bu dosyayi inceleyiniz. Ingilizcenizin yeterli olmamasindan dolayi imtina ediyorsaniz, birde sozluk bulundurun yaninizda...

Cok guzel bir dilimiz vardi; bozuk klavyeler ve chat  icat oldu, guzelim dilimiz can cekismeye basladi...

( Klavyemin Ingilizce olmasindan kaynakli yazim hatalarim oluyor, ozur dilerim...)

Cetinal

Alıntı YapCok guzel bir dilimiz vardi; bozuk klavyeler ve chat icat oldu, guzelim dilimiz can cekismeye basladi...

evet hocam çok haklısınız ben bazen sizin yazdığınız kelimeleri anlamını bilmiyorum ve internetten anlamına bakıyoum

yani 2 nesil arasında anlaşmazlık var hele dede ile torun hiç anlamıyor birbirini

Macera

Burda 24C32 hakkında derlediğim bir kod var.
Link
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

XX_CİHAN_XX

Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

mustafa_cmbz

Alıntı yapılan: "Macera"Burda 24C32 hakkında derlediğim bir kod var.
Link

hocam verdiğin linkteki kodu inceledim bu c ile  yazılmış ben basic kullanıyorum...

pic basicte basit uygulama kodları yokmu acaba elinizde diğer eski konulara da baktım sadece kodlar verilmiş açıklamaları yok :D

yardımcı olursanız sevınırım....

Macera

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"
Alıntı yapılan: "Macera"Burda 24C32 hakkında derlediğim bir kod var.
Link

hocam verdiğin linkteki kodu inceledim bu c ile  yazılmış ben basic kullanıyorum...

pic basicte basit uygulama kodları yokmu acaba elinizde diğer eski konulara da baktım sadece kodlar verilmiş açıklamaları yok :D

yardımcı olursanız sevınırım....

Sayın mustafa_cmbz
Maalesef elimde Basic üzerinden yazılmış bir kod yok.
C üzerinden yazdığım kodları Microchipin sayfasında bulunan dökümanlarla vede Atmel'in 24C32 entegresinin datasheet'ine bakarak derledim.Bu kodu yazarkende deneme yanılma metodunuda maalesef çok kullandım.
"Art without engineering is dreaming; engineering without art is calculating." -- Steven K. Roberts

mustafa_cmbz

hocam bu 24cxx serisinin hafıza adres birimlerinde bahsedermısınız data sheetinde var fakat anadolu teknık okumama rağmen hazırlıkta amelyat olduğumdan hazırlık ta okula gitmedin bu yuzdne ıngılızce 0 denıcek kadar az:D

yanı sormak istediğim adresler sırası ile 0 1 2 3 diyemı gıdıyor ve illahi kı bu adreslere verileri adres sırası ilemı kaytı etmemız gerek ?

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: "mustafa_cmbz"hocam bu 24cxx serisinin hafıza adres birimlerinde bahsedermısınız data sheetinde var fakat anadolu teknık okumama rağmen hazırlıkta amelyat olduğumdan hazırlık ta okula gitmedin bu yuzdne ıngılızce 0 denıcek kadar az:D

yanı sormak istediğim adresler sırası ile 0 1 2 3 diyemı gıdıyor ve illahi kı bu adreslere verileri adres sırası ilemı kaytı etmemız gerek ?

Alıntı yapılan: "XX_CİHAN_XX"http://www.antrak.org.tr/gazete/122003/ziya_erdemir.htm